Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın Kedi Ödülleri sahiplerini buldu

İzmirli sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği 16. Uluslararası Kısa Film Festivali görkemli bir törenle sona erdi. Festival gelecek yıl daha çok mekana taşınacak

Giriş Tarihi: 23.11.2015
Altın Kedi Ödülleri sahiplerini buldu
16. Uluslararası Kısa Film Festivali sona erdi. Jüri Başkanlığını ünlü yönetmen Serdar Akar'ın yaptığı yarışmada 10 ödül verildi. Festivalde İlker Çatak'ın "Sadakat" filmi En İyi Yerli Film seçilirken, En İyi Yabancı Film Ödülü ise Polonyalı yönetmen Tomasz Protokowicz'in "A Long Time Ago in Silesia" filmine gitti. Animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde verilen Altın Kedi Ödülleri de sahiplerini buldu. Festival Direktörü Yusuf Saygı, "Sinema İzmir'e çok yakışıyor. Bu coğrafya da ekrana yakışıyor. İzmir'i sinema ile daha da iyi tanıtacağımıza inanıyoruz" dedi. Saygı, festivale katkılarından ötürü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na teşekkür ederek plaket verdi. Aziz Kocaoğlu, festivali seneye daha çok mekana taşımak istediklerini söyledi.

SANAT KENTİ İZMİR
İzmir'in kültür sanat kenti olması çalıştıklarını belirten Kocaoğlu, "Bu hedef benim için en önemlisi. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ni kentimize kazandırdık. Karşıyaka'da opera binasının temelini atacağız. Fuar hollerini kültür sanat merkezi, sergi salonları, şov merkezi olarak düzenleyeceğiz" dedi. Festivalin jüri başkanı Serdar Akar ise kısa filmlerin uzunların annesi olduğunu, gereken saygı ve ilgiyi fazlasıyla hak ettiğini düşündüğünü belirterek, organizasyonu yapanlara ve destek verenlere teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın Kedi Ödülleri sahiplerini buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN