Yüzünüzü gerdirmek hayatınızı değiştiriyor

Ekol Hastanesi'nden Doç. Dr. Uygur yüz gerdirme ameliyatlarının kişilerin ruhlarını da gençleştirdiğini ve özgüveni artırdığını söyledi

Giriş Tarihi: 29.11.2015
Yüzünüzü gerdirmek hayatınızı değiştiriyor
Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Fatih Uygur, yüz germe ve gençleştirme ameliyatları ile hastanın yüzü ile birlikte ruhunun da gençleştiğini belirterek, " Bu ameliyatlardan sonra hastalarımızın sosyal yaşamından giyim yaşamına kadar her şeyi değişiyor. Hastalar hayata daha pozitif bakıyorlar ve yaşamdan daha fazla zevk alıyorlar" dedi. Uygur, iş hayatında daha uzun süre ve daha aktif yer almaları, yaşam süresinin uzaması gibi sebeplerle insanların daha genç görünmek istediklerini anlattı. Yaşlanan yüzde sadece sarkma olmadığını, aynı zamanda hacim kaybının da oluştuğunu söyleyen Doç. Dr. Uygur, " Modern yüz germe ve gençleştirme operasyonlarında yüzün hacimsel yapılanmasını tamamlamayı ve oluşan sarkıkların eski halini almasını sağlıyoruz. Bunu yaparken hedefimiz insanların asıl görünümünü bozmamak, mimik yapılarına zarar vermemek ve kişileri olabildiğince doğal şekilde eskiye döndürmektir" diye konuştu.

BAŞARININ SIRRI

Doç. Dr. Fatih Uygur, daha hızlı iyileşme sağlandığı, yüzdeki şişlik ve ödemin daha çabuk geçtiğini için, bu ameliyatların daha çok kış aylarında yapıldığını dile getirdi. Erken yaşlarda dolgu, cilt gençleştirme, kök hücre tedavisi, iplerle asma gibi çeşitli yöntemlerin uygulandığını belirten Doç. Dr. Uygur, " Yaş ilerledikçe hacim kaybı ve sarkmalar arttığı için daha kapsamlı operasyonlar yapılıyor. Fakat bu ameliyatlarda başarı, kişinin estetik ameliyatı yaptırdığının dışarıdan bakıldığında anlaşılmamasında gizlidir. Yani ameliyattan sonra doğal bir görünüm elde edilmelidir" dedi. Estetik operasyonlarının önceden kadınlar ve belli bir kesim tarafından yaptırıldığını kaydeden Uygur, "Artık hem erkekler hem de kadınlar estetik operasyon yaptırıyor. Ayrıca belli bir kesim değil, her kesimden insan rahatlıkla bu operasyonları yaptırabiliyor" diye bilgi verdi.

GELİŞMİŞ TEKNİKLER

Yüz germe ve gençleştirme ameliyatlarının genel anestezi altında yapıldığını ve ortalama 3 saat sürdüğünü belirten Doç. Dr. Fatih Uygur, " Operasyona yüz bölgesi yanı sıra, göz kapakları ve boyun bölgesi de dahil edilerek doğal görünüm elde ediliyor. Ameliyatta kullanılan teknik hastaya göre belirlenerek kişiye özel tedavi uygulanıyor. Biz Ekol Hastanesi olarak hastalarımıza dünyada gelişmiş sağlık merkezlerinde kullanılan teknikleri uyguluyoruz. Hastalarımıza ameliyattan sonraki 10 günlük süreyi evde geçirmelerini öneriyoruz. İlk 1 ay sıcak hava ve güneşten korunması gerekiyor. Eskiden ameliyattan sonra yüzler sarılırdı. Artık böyle bir sargıya gerek yok. 1 gece hastanede yatırdıktan sonra ertesi gün taburcu ederek sargısız bir şekilde hastayı evine gönderiyoruz" dedi. Bu ameliyattan sonra hastaların sosyal olarak kendilerini daha iyi hissettiklerini belirten Doç. Dr. Fatih Uygur, " Yüz germe ve gençleştirme ameliyatını yaptıran hastalarımız, ameliyat sonrası hayata daha pozitif bakıyorlar. Yaşam kaliteleri ve hobileri değişiyor. Özgüvenleri artıyor. Aslında bu ameliyatta hastaların yüzleri ile birlikte ruhları da gençleşiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzünüzü gerdirmek hayatınızı değiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN