Bin taneli mucize nar

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Bin taneli mucize nar

İçerdiği C vitamini, potasyum ve magnezyum gibi minerallerle sayısız faydası olan nar meyvesi, kansere karşı da koruyucu

İzmir Üniversitesi Hastanesi'nden Diyetisyen Fatma Baysal, kaliteli C vitamini, potasyum, magnezyum gibi mineraller ile antioksidan maddeler içeren nar meyvesinin çekirdeklerinin de kalp damar sağlığını koruyucu etkisi bulunan kimyasal bileşen içerdiğini bildirdi. Yapılan bazı çalışmalarda kalp damar hastalıklarına neden olan kötü kolesterolü narın düşürdüğünün ortaya konulduğunu belirten Baysal, "Nar suyunun sahip olduğu antosiyanin, kateşin, ellagitanin gibi antioksidanlar, kanserojen maddelere karşı vücutta savunma rolünü üstlenmektedir" dedi.

PROSTATIN DÜŞMANI

Fatma Baysal, narın vücudu koruyucu özelliği olduğunu belirterek, "Amerika'da yapılan bir çalışmada narın içerdiği ellagitanin maddesinin prostat kanseri hücre oluşumunu engellediği görülmüştür. Prostat kanseri erkeklerde en sık görülen ikinci kanser türüdür. Ayrıca meme, akciğer ve deri kanserlerinin tedavisi noktasında nar ile yapılan birçok çalışma mevcutur. Nar meyvesi kemik yapısının korunmasında da içerdiği fenolik bileşikler nedeniyle olumlu rol oynar. Bağışıklığı artırıcı etkisi vardır. Ağız ve diş sağlığı açısından tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Cilt yaşlanmasını önleyici etkisi olduğu kanıtlanmışır. Bu yüzden ileri zamanlarda cilt kremlerinde nar içeriğini bolca görmemiz muhtemel olacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bin taneli mucize nar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN