Kadın gazeteci özür bekliyor

Giriş Tarihi: 10.12.2015
Kadın gazeteci özür bekliyor

CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan Uysal'ın, yaptığı haberi beğenmediği kadın gazeteci Nilüfer Öztürk Sılay'a telefon açarak hakaret ettiği öne sürüldü. Sılay bir özür beklediğini söyledi

İzmir'in Selçuk ilçesinde, bazı basın kuruluşların temsilciliğini yapan Nilüfer Öztürk Silay, 5 Aralık Cumartesi günü yapılan CHP Selçuk İlçe Örgütü'nün kongresi sonra hakarete uğradığını belirtti. İddiaya göre Silay'ın yaptığı haberi beğenmeyen CHP İlçe Başkanı Hasan Uysal, kadın gazeteciyi telefonla arayarak hakaret yağdırdı. CHP'nin ya da başka bir partinin ismi üzerinden tartışma yürütmesine izin vermeyeceğini ancak telefondaki ifadelerin kendisini şoke ettiğini dile getiren Nilüfer Öztürk Sılay, "Sayın Hasan Uysal'a ses tonu ve hakaret içeren sözlerinden dolayı tepkiliyim. Haber konusunda beni eleştirebilir. Ancak sayın Hasan Uysal, 'Sana bu haberi yaptıranlar kimler' deyip, tek tek isimlerini sayarak 'Onlar mı yaptırıyor?' gibi sözler sarf etti. Selçuk İlçe Başkanlığına yeniden seçilen sayın Uysal'a sarf etmiş olduğu o sözler hiç yakışmadı. Sayın ilçe başkanından sözlü şiddet içeren eyleminden dolayı özür dilemesini istiyorum" dedi.

ÖZÜR YOK
CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan Uysal ise söz konusu hakaret ve küfür iddialarını yalanladı. Uysal, "Beni Selçuk halkı çok iyi tanır. O kendisine pay çıkarmak için öyle söylüyor. Ben sadece haberini eleştirdim. Herhangi bir küfür veya hakaret yok. 'Gerekirse partim hakkında haber yapma' dedim. Ben gerekli basın açıklamasını da yaptım. Ben kimseden güç almadım, sadece partimden güç aldım" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın gazeteci özür bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN