Ruhsata Bakanlık onayı

Karşıyaka Belediyesi, Yalı Stadı için inşaat ruhsatı başvurusuna olumsuz yanıt verdi. Yüklenici firma Şehircilik Bakanlığı'na başvurup mühürleme tehlikesini ortadan kaldırdı

Giriş Tarihi: 12.12.2015
Ruhsata Bakanlık onayı
Karşıyaka'ya yapılacak yeni statta bir engel daha Ankara'dan aşıldı. İzmir'de Büyükşehir ve Karşıyaka belediyelerinin yapımına başından beri karşı çıktığı, ancak Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ısrarı üzerine, TOKİ tarafından ihalesi yapılan statta, yüklenici firmanın karşısına son olarak çıkarılan inşaat ruhsatı problemini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çözdü. Karşıyaka Belediyesi, yıkımı tamamlanan ve zemin güçlendirmesi yapılan yeni stat için, yüklenici firma Ali Acar İnşaat'ın yaptığı inşaat ruhsatı başvurusuna olumsuz yanıt verdi. İki ay önce yapılan başvuruya olumsuz yanıt alan firma, inşaatın belediye tarafından mühürlenmesini engellemek için, hemen konuyu Ankara'ya taşıdı.

BELEDİYE YİNE ŞAŞIRTTI
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, zemin güçlendirmesinden sonra inşaatına başlanacak olan stat için gereken ruhsatı verdi ve bu sadece belediye devre dışı bırakılıp prosedür tamamlandı. Bu sayede belediyenin, ihalesi 28 Ocak 2014'te yapılan 54 milyon 88 bin TL bedelle inşa edilecek olan yeni Karşıyaka Stadı'nın inşaatını durdurma tehlikesi ortadan kalktı. Karşıyaka Belediyesi'nin, stat yapılacak arazideki 2 bin 770 metrekarelik hakkını, stat yapılması koşuluyla Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne devretmesine rağmen, ruhsat yüzünden problem çıkarması şaşkınlıkla karşılandı. Daha önce stadın yapımını engellemek için açılan davalarda mahkeme, yürütmeyi durdurma kararı vermemiş, bu sayede bütün Karşıyakalı futbolseverlerin heyecanla beklediği stadın yapımının önünde engel kalmamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruhsata Bakanlık onayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN