Slogan siyaseti faydasız

Giriş Tarihi: 13.12.2015
Slogan siyaseti faydasız

'i 2019 yılına kadar çok daha iyi bir noktaya taşıyacaklarını bildiren Bakan Yıldırım slogan siyaseti ile gidilecek yer olmadığını İzmirlinin gördüğünü söyledi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım, önceki akşam katıldığı TV programında İzmir'e ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım, slogan siyasetinin İzmir'e faydasının olmadığını, yapacakları hizmetlerle kenti çok daha iyi bir yere getireceklerine inandığını kaydederek, "İzmir artık 2019'a inşallah farklı bir noktaya gelecek. Bun göstermiş olacağız. Duygusallığın İzmir'e bir katkısı olmadığını, slogan siyasetinin İzmir'i götürecek bir yeri olmadığını İzmirli görüyor. İzmir'e gerekli katkıyı sağlayacağız" dedi. 1 Kasım seçimleri öncesinde sık sık belirttiği "İzmir, İstanbulla yarışmalı" hedefini bir kez daha gündeme getiren Binali Yıldırım, 35 Proje 35 İzmir'e ilişkin gelişmeler hakkında da bilgi verdi. Bakan Yıldırım, Körfez Geçişi, Çandarlı Limanı başta olmak üzere projelerin açıklanan takvim dahilinde sürdürüldüğünü belirtti. Yıldırım, "Yapacaklarımız 35 Proje ile sınırlı değil. Gerek tarım, gerek ulaşım, gerek enerji, gerekse de turizmle ilgili yeni projelerimiz olacak. Her şeyden önemlisi İzmir'in istihdamı, gençlere yönelik çalışma alanları için özel projeye gireceğiz" dedi.

İZMİRLİ İSTERSE OLACAK
Büyük önem verdikleri körfez geçiş projesini, bazı yanlı sivil toplum kuruluşlarının insafına bırakmak istediklerini dilen getiren bakan Yıldırım, bu konuda ÇED'le ilgili halledilmesi gereken meseleler olduğunu, onları tamamlamadan adım atmayacaklarını vurguladı. Yıldırım tüm safhaları İzmirliler ile paylaşacaklarını, kentte kabul görürse, mutabakat sağlanırsa projeye başlayacaklarını belirterek, "İzmirli hemşehrilerimize görücüye çıkaracağız. Tartışılsın istiyoruz" dedi. Yıldırım, yanlı bakış açılarının hem projeleri geciktirdiğini, hem de yatırımcının keyfini kaçırdığını dile getirdi.

TAKİP EDİYOR MUSUN ?
"Hayaller oldukça projeler üretilir. İzmir için hedefimiz belli. Seçim öncesi sahada 'İzmir'i İstanbulla yarıştırmak' dedik. Bu hedefin etrafında her şeyi düşünebilirsiniz" diye sözlerini sürdüren Bakan Yıldırım, sorun çözümünde bahane istemediklerini kaydederek, şöyle konuştu: "Belediyenin Ankara ile meselesi varsa onu çözeceğimizi, hizmet her şeyin önünde geldiğini söyledik. Sözümünüz gereğini de yapacağız. Çöple ilgili adım atılacaksa, bunu bizimle paylaşırsa konuşuruz. ÇED nerede bekliyor? 'Bekliyor' diyerek ilgilenmezsen 40 yıl bekler. Takip etmek lazım. Belediye başkanımıza gayet samimi bir şekilde 'Bundan böyle Ankara engel oldu yapamadık şu oldu bu oldu, bunları bırakalım. İzmir'in mutluluğu için ne gerekiyorsa, olabilir işler için tabii, mümkün olan ne ise onu yapacağız. Yeter ki İzmir kazansın' dedik. Bu sözümüzün de arkasındayız."

İYİ BİR EKİBİZ
Bakan Yıldırım, İzmir'de iyi bir ekip olduklarını insanların sorunlarını, beklentilerini titiz bir şekilde dinlediklerini 4-5 aylık sürede 190 bin oy artışı sağladıklarını, AK Parti'nin Ege'de birinci olduğunu dile getirerek, "İzmir sadece kendisi değil etrafındaki 8 iliyle bölgesel itici güç olduğunu gösterdi. Ege'nin İzmir odaklı, Türkiye'nin büyümesinde ne gibi roller alacağını göreceğiz" dedi. İzmir'de kentsel dönüşümün mutlaka yapılması gerektiğini de dile getiren Yıldırım "Kolay bir iş değildir ama yapılması mümkündür. Kentsel dönüşümle birlikte İzmir'in ekonomisi, yerel kalkınması gelişecek. Biz bu konuda tutucu değiliz. Belediye yaparsa belediye yapsın. Bazı sivil toplum kuruluşlarının da bu konuda önünün açılması gerekli" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Slogan siyaseti faydasız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN