Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte rakıya 13. kurban

İzmir'de bir marketten aldıkları sahte rakıları içtikten sonra fenalaşıp hastaneye kaldırılanlardan Mehmet Fatih Hindioğlu hayata tutunamadı. İzmir'de sahte içkiden ölenlerin sayısı 13'e yükseldi

Giriş Tarihi: 14.12.2015
Sahte rakıya 13. kurban
İzmir'de bir marketten aldıkları sahte rakıdan içtikten sonra fenalaşıp Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kaldırılanlardan 58 yaşındaki Mehmet Fatih Hindioğlu, yaşam mücadelesini kaybetti. İzmir'de sahte içkiden ölenlerin sayısı 13'e çıktı. Hatay Semti'ndeki bir marketten aldıkları sahte rakıyı içtikten sonra fenalaşınca hastanelere kaldırılıp tedaviye alınanlardan 8 kişi ile Urla İlçesi'nde kendi ürettiği rakıdan içen 1 kişi daha önce hayatını kaybetmişti. Yine alkol tükettikten sonra fenalaşıp Ege Üniversitesi'ne kaldırılan 2 kişi daha yaşamını yitirmişti.

AİLESİ ÜZÜNTÜ YAŞADI

Hatay Semti'nden aldığı sahte rakıdan içtikten sonra fenalaşıp geçen 26 Kasım'da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılanlardan Mehmet Fatih Hindioğlu da dün yaşam mücadelesini kaybetti. Bir apartmanda kapıcı olarak çalıştığı öğrenilen Hindioğlu'nun ölüm haberini alan yakınları büyük üzüntü yaşadı. Talihsiz adamın cansız bedeni otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Sahte rakıyla ölüme neden oldukları için market sahipleri H.B. ile eşi H.B. daha önce tutuklanmıştı. İzmir'de 10 gün içinde kaçak olarak üretilen içkinin yol açtığı metil alkol zehirlenmesi sonucu Ali Ulutürk, Alem Pena Çandar, Ömer Akgün Yüngeliş, Özkan Yaman, Köksal Çetin, Birol Bacaklı, Cesur Artan, Seçkin Dengiz, Gürkan Tapınç, Cemil Şipka ve Hasan Kutlu olmak üzere 11 kişi hayatını kaybetmişti. İzmir'in tanınmış gazetecilerinden Sedat Peker de geçtiğimiz 19 Şubat'ta sahte içki zehirlenmesi sonucu hayata gözlerini yummuştu. Son 10 ayda İzmir'de sahte içki sonucu ölen sayısı 12'yi bulmuştu. Mehmet Fatih Hindioğlu'nun da hayatını kaybetmesiyle bu sayı 13'e yükseldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte rakıya 13. kurban
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN