Türkmenlere yardım eli

Denizli'de Suriye'deki iç savaştan etkilenen Bayırbucak Türkmenleri için toplanan 25 TIR dolusu yardım malzemesi, Bakan Sema Ramazanoğlu'nun da katıldığı törenle yola çıktı

Giriş Tarihi: 20.12.2015
Türkmenlere yardım eli
Denizli ile Lazkiye arasında yardım köprüsü kuruldu. Suriye'deki iç savaştan etkilenen Bayırbucak Türkmenleri için toplanan yardım malzemeleri 25 TIR ile yola çıktı. TIR'ların Suriye'ye hareketinden önce Polisevi'nde tören düzenlendi. Törene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Vali Şükrü Kocatepe, AK Parti Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bazı daire müdürleri, Hayrat İnsani Yardım Vakfı ve derneği yöneticileri katıldı.

YÜREĞİMİZ ORADA
Büyük dedesi ile ninesinin mezarlarının Üsküp'te bir manastırda bulunduğunu anlatan Ramazanoğlu, "Bu durumda, ecdadımızın yaşadığı o coğrafya, Üsküp benim için nasıl yabancı olabilir? Dedemin, ninemin mezarının bulunduğu yer benden nasıl uzak olabilir? Dolayısıyla orada yaşananlara nasıl duyarsız kalabiliriz? İşte o gönül coğrafyası dediğimiz şey, Osmanlı'dan bize kalan coğrafya, yüreğimizin olduğu yerlerdir. Bayırbucak Türkmenleri de öyle" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, gönül coğrafyasında ihtiyaç duyulan her noktaya ulaşmanın, oralarda yaşayanlara insani yardım sağlamanın herkesin görevi olduğunu, bu kampanyada da Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin bir görevi yerine getirdiğini ifade etti.

KONAK DA UNUTMADI
AK Parti Konak İlçe Gençlik Kolları da, Bayırbucak bölgesindeki Türkmenlere yardım kampanyası düzenlendi. İzmirli vatandaşların da desteğiyle kullanılır durumda her türlü giyecek ve gıda malzemelerini ilçe teşkilatında biriktiren partililer, 1 TIR dolusu malzemeyi İnsani Yardım Derneği (İHH) gözetimindeki TIR'la bölgeye gönderecek. Kampanyayla ilgili açıklama yapan AK Parti Konak İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kemal Kılınak, şiddetin bölgede her geçen gün arttığına dikkat çekerek, "Ecdadımızın bizlere emaneti olan Bayırbucak Türkmenlerine AK Parti Konak Teşkilatı olarak başlattığımız kıyafet yardımı büyük bir karşılık bulmuş, çok sayıda vatandaşımız çağrımıza kulak vererek bizlere dektek olmuştur. Çağrımıza karşılık veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, yardımlarımızın devam edeceğini dile getiriyoruz" diye konuştu. AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım ise, dünyanın neresinde olursa olsun zulmün her zaman karşısında duracaklarını ve mazlumlara kol kanat gereceklerini söyledi. Yıldırım, "Yardımlarla Bayırbucak'a gıda ve diğer acil ihtiyaç maddelerinin gönderilmesini sağlamayı hedefliyoruz. Asım'ın nesli bugün kendini Konak'ta gösterdi ve ecdadımızın bize emaneti Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yardım vazifesini yerine getirdi. Gücümüzün yettiği kadar, elimizden ne geliyorsa yanlarında olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkmenlere yardım eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN