Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olay çıkaran 2 kişi

CHP İzmir İl Kongresi'nde ağır biçimde eleştirilen Aziz Kocaoğlu, olaylara Tuncay Özkan ile Aytun Çıray'ın sebep olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 24.12.2015
Olay çıkaran 2 kişi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, katıldığı televizyon programında CHP İl Kongresi'nde, desteklediği adayı değiştirmesine yol açan süreci anlatırken, kontenjan milletvekilleri Aytun Çıray ile Tuncay Özkan'ı suçladı. Kocaoğlu , Nevzat Kavalar varken başkasını desteklemeyeceğini söylediğini, Alaattin Yüksel aday olmuyor diye böyle konuştuğunu belirterek, "Sonra öyle bir hava oldu ki iş farklı yönlere savruldu... Bunun üzerine ben de taraf oldum. Nevzat Kavalar'a karşı değil, Nevzat Kavalar benim arkadaşımdır, dostumdur, kardeşimdir" dedi. "Bir kumpasla karşı karşıya mı kaldınız" sorusuna Kocaoğlu, "Evet" cevabını verdi.

KENDİLERİNİ BELLİ ETTİLER!

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Yüksel Çakmur'un vakıftan maddi çıkar sağladığını düşünmediğini belirten Kocaoğlu, Kamil Okyay Sındır'ın da dürüst bir insan olduğunu ancak belediye başkanlığını yapamadığını ifade etti. Kocaoğlu, kontenjanla ilgili sözlerine şöyle açıklık getirdi: "Kontenjandan gelene karşı değilim... Orada karışmayan, kontenjandan olan hiçbir milletvekiline sözüm yok. Müdahale edenlerin de kim olduklarını biliyorum. Zaten onlar da kendilerini gösterdiler. Bir tanesi en önde Tuncay Özkan'dır. Bir tanesi de Aytun Çıray'dır. Müdahale etmeye hakları yoktur.... Bu iki muhteremin, Tuncay Özkan ve Aytun Çıray; Cumhuriyet Halk Partisi ile bir alakası var mı, geçmişi var mı? "diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olay çıkaran 2 kişi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN