Alternatif yol yok

Yeni Kent Merkezi'nde şu an yüzde 7'lik oranda inşaat faaliyeti olduğunu belirten Mesut Sancak "Bu bölgede ulaşım planları acilen hayata geçirilmeli. Yeni alternatif yollara ihtiyaç var" dedi

Giriş Tarihi: 25.12.2015
Alternatif yol yok
İnşaat ve gayrimenkul sektörleri TÜGİAD Ege Şubesi'nin düzenlediği panelde bir araya geldi. Panele, ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, Akfen Yönetim Kurulu Üyesi Selim Akın, Ontan Grup 2. Başkanı Taner Akçınar, Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Kavuklar Gayrimenkül Geliştirme Grup Başkanı Metehan Kavuk, Atek Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Duğles, Miray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Haydar İnaç, Dere İnşaat Genel Müdürü Bora Turan ve MŞB İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baran katıldı. İzmir'in Yeni Kent Merkezi'nin konuşulduğu panelin moderatörlüğünü ise ünlü ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin yaptı.

İZMİR'İN BÜYÜMESİ KAÇINILMAZ
Panelin açılış konuşmasını yapan TÜGİAD Ege Şube Başkanı Hüseyin Canpolat, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Fuar İzmir'in, hükümet tarafından yapılan İzmir-İstanbul Otoyolu, Kemalpaşa Lojistik Merkezi ve Çandarlı Limanı gibi yatırımlarla İzmir kentinin büyümesinin kaçınılmaz olacağını söyleyerek, "Burada hepimize önemli görevler düşüyor" diye konuştu. Panelin en dikkat çeken konuşmasını Folkart Yapı Yönetim Başkanı Mesut sancak yaptı. Konuşma öncesi hazırlattığı İzmir Yeni Kent Merkezi filmini izlettiren Sancak, "471 hektalık Yeni Kent Merkezi'nde 20 milyon metrekare inşaat yapılacak. 500 bin insanın yaşayacağı, 4 bin kişinin çalışacağı bir alan oluşturuldu. Bu bölgeye ilerleyen yıllarda 1.5 milyon insanın giriş-çıkış yapacak. Şu an Yeni Kent Merkezi'nde imar sorunlarından dolayı sadece yüzde 7'lik oranda bir inşaat faaliyeti var. Çok hızlı bir şekilde ulaşım planlarının hayata geçirilmesi gerekiyor. Ankara Asfaltı'ndan günde 82 bin araç geçiyor. Yeni alternatif yollara ihtiyacımız var. İkinci bir çevre yoluna ihtiyaç var" ifadelerinde bulundu. Kavuklar Gayrimenkül Metehan Kavuk, Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım master planları doğrultusunda yatırımlarını şekillendirdiklerini belirterek, "İzmir pozitif bir kent. İç talebin arza yetişemediği tek kent. Yeni arazi üretimleri sağlanarak bu dengeyi tutturabiliriz" dedi. Atek Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Hikmet Duğles ise birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Panelde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise, ulaşıma 10 yılda 3,5 milyar lira harcadıklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alternatif yol yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN