Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saçsızlık sorununa etkili ve pratik çözüm

Uzman Estetisyen Nurşen Eser, 1 saatlik saç simülasyonu uygulamasıyla, doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara kavuşulabileceğini bildirdi

Giriş Tarihi: 25.12.2015
Saçsızlık sorununa etkili ve pratik çözüm
Saçlarda seyrelme veya tamamen kaybı hem erkeklerin hem de kadınların orta sorunu. Saçsızlık, kişinin kendine olan güvenini ve mutluluğunu olumsuz yönde etkileyen çok yaygın bir sorun. Bu sıkıntıyı yaşayan bir çok kişi saç ekimini düşünse de donör bölgede folikül sayısının yetersiz olması nedeniyle saç ekimi yaptıramıyor. Ya da çok başarılı sonuçlar alınamıyor. İşte tam bu noktada saç simülasyon işlemi devreye giriyor ve yaklaşık 1 saatlik süre sonunda bu sorunu tamamen çözüyor. İzmir Balçova'da hizmet veren AQUAMARINE Beauty & Day SPA'nin kurucusu Uzman Estetisyen ve Eğitmen Nurşen Eser, saç ekiminde işlem sonrası 1 yıl gibi bir süre beklemek gerekirken saç pigmentasyonunda 1 saat gibi kısa bir sürede yeni bir görünüme kavuşmanın mümkün olduğuna dikkat çekti. Saç simülasyonu da denilen saç mikropigmentasyon tekniğinin özel simülasyon boyaları ile kafa bölgesinde epidermal seviyede gerçekleştirilen doğal görünüme çok yakın sonuç veren bir kalıcı makyaj işlemi olduğunu kaydeden Eser, " Hiç saçı olmayan ya da kafasında lokal saç kalmış kişilerin devamlı olarak çok kısa saç kullanmaları şartıyla kafa derisinde saç kökü varmış görüntüsünü kazandırmak temel amaçtır. Ancak saçları seyrek olarak çıkan kişilerin saç diplerine sıkılaştırma görüntüsünü vermek şeklinde uygulama da yapılabilmektedir. Oldukça doğal bir görüntü vermesi nedeniyle tüm dünyada tercih edilmektedir" dedi.

PATENTLİ UÇLAR

Nurşen Eser, saç simülasyonunun kısmi veya tamamen saç kaybı problemi yaşayan tüm kadın ve erkeklerde uygulanabildiğini kaydederek, şu bilgileri verdi: "Saç simülasyon işlemi patentli olan roller uçlar ile yapılmalıdır. Bu roller uçlar saniyede 150-180 kere saç köküne girip çıkabilmekte ve özel saç simülasyon boyaları sayesinde doğala en yakın görünümde sonuçları garanti etmektedir. Kişinin ömrü boyunca taşıyacağı saç mikropigmentasyon uygulaması sıradan dövme boyaları kullanan dövmecilere yaptırılacak bir uygulama değildir. Piyasada bu işlemi olması gerektiği gibi patentli roller uçlar yerine tekli iğne veya yüz bölgesi için geliştirilmiş olan manuel rollerlarla yapan kişiler bulunmaktadır. Tekli iğne ile bu işlemin yapılması hasta için çok acılı bir süreç anlamına gelmektedir. Ayrıca tekli iğne ile çalışıldığında her seferinde aynı derinliğe inilmesi mümkün olmadığı için bazı yerlerde koyu bazı yerlerde çok açık renkler oluşmakta ve de bu da doğal görüntüyü imkansızlaştırmaktadır. Oysa ki bu patentli roller sistem ile maksimum 1 saatlik zaman diliminde, acı hissi çok az olacak şekilde her bölgede aynı derinliğe inilerek doğal görünümlü uygulama yapılabilmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saçsızlık sorununa etkili ve pratik çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN