Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek seansta ameliyatsız yüz germe etkisi

Giriş Tarihi: 25.12.2015
Tek seansta ameliyatsız yüz germe etkisi

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Baytekin, "Ultrasonik yüz germe işlemini tek seansla en fazla 40 dakika içinde tamamlıyoruz. Kalıcı sonuçlar da 3 ay sonra kendini gösteriyor" dedi

Ultrasonik yüz germe işleminde, kontrollü olarak istenilen derinliğe odaklanmış yüksek frekansta ses dalgalarının oluşturduğu etki ile cildin farklı katmanlarında sıkılaşma ve gerilme elde edilmektedir. Cilt altını görerek gönderdiği odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını küçülten ısı hasarları verilmektedir. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çağhan Baytekin, ultrasonik yüz germe işlemi hakkında Egeli Sabah'a özel açıklamalarda bulundu.

Ultrasonik yüz germe uygulamasının amacı nedir?
-
Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı erken safhada, ameliyatsız bir şekilde, dışarıdan küçültmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildin kalınlaşmasını sağlamaktır.

Uygulama hangi bölgelere yapılabilir?
- Göz kapağı sarkmalarına karşı kaş üstü ve tüm alında, yanak sarkmalarına karşı tüm yanakta, boyun sarkmaları içinse tüm boyunda kullanılabiliyor. Tüm yüzü toparlayıp lifting etkisini vermek için ise aynı seansta komple yüz ve boyun uygulaması yapabiliyor. İşlem FDA tarafınca kaş kaldırma ve boyun germe işlemleri amacı ile onaylanmıştır.

Tüm yüz ve boyun kaç dakika sürer? Kaç seans gerekir?
- En fazla 40 dakika içinde tamamlanmış oluyor. Genellikle yalnız 1 seans uygulanıyor. Ultrasonik yüz germe işlemleri hemen uygulama esnasında sonuç gösterebiliyor fakat kalıcı sonuçlar 3 ay sonra kendisini gösteriyor. Özellikle yanak, kaş kaldırma ve alın bölgelerinde doğal ve tatminkar sonuçlara yol açıyor. Kollejenin yeniden oluşma ve sıkılaşma süreci 1,5- 2 yıl kadar devam ediyor.

Ultrasonik yüz germe kimlere uygulanabilir?
- Öncelikle bağ dokusu gevşek, biyolojik yaşlanmanın etkisiyle sarkmaları başlamış kişiler. Ayrıca yaşı daha genç olup göz kapağı erkenden düşmüş kişilerde de uygulanabilir.

Ultrasonik yüz germe işlemi nasıl yapılır?
- Yüze iletkenliği sağlaması amacı ile bir jel sürülerek yüz cildinin farklı katmanlarına uygulama yapılıyor. Uygulama nispeten ağrısız bir uygulama, sadece çene, dişler ve diş dolguları ses dalgalarının yarattığı basınç hissini algılıyorlar. Bu nedenle diş koruyucuların kullanılması işlem konforunu oldukça artırıyor. İşlem sonrasında yüzde hafif bir kızarıklık olabilir, fakat hastalar sıklıkla ertesi gün iş hayatlarına dönebilirler. Ultrasonik yüz germe işlemleri diğer ameliyatsız uygulamalar ile başarılı bir şekilde birlikte uygulanabiliyorlar.

Uygulama sonrası nasıl geçer?
- Uygulamanın gündemdeki lazer teknolojilerinden farklı olarak sunduğu avantajlardan birisi de işlem sonrası iyileşme döneminin kısa olmasıdır. Hastanın uygulanan bölgede bir yara, yanık, leke gibi bir yan etki görmesi beklenmez. Nadiren hafif bir ödem ya da kızarıklık oluşabilir ancak aynı gün içinde geçecektir. Şu anda klinik çalışmalar elde edilen gerçek sonuçların 1-1,5 sene sürebildiğini gösteriyor ancak uygulamanın doğru protokolle yapılması sonuçlar açısından çok önemlidir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek seansta ameliyatsız yüz germe etkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN