Liyakat nitelikli girişimci arıyor

Giriş Tarihi: 27.12.2015
Liyakat nitelikli girişimci arıyor

İzmir'de beş yıl önce kurulan Liyakat Derneği'nin Başkanı Berkay Eskinazi, kısa sürede önemli işlere imza attıklarını 2016'da projelerin hızlanacağını belirtti

Türkiye'deki kadın ve genç girişimcilerin potansiyelini ortaya çıkarmak ve desteklemek amacıyla kurulan Liyakat Derneği, 2015 yılındaki faaliyetlerini değerlendirmek, 2016 yılındaki projelerini tanıtmak için Egeli Sabah'ı ziyaret etti. Girişim Kampüsü'nün bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceklerini belirten Liyakat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, "Girişim Kampüsü, gerçek bir girişimcilik yarışması. Nitelikli girişimcileri arıyoruz. Şubat ayında 2 yıldır sürdürdüğümüz 22 bin euroluk AB Projesi olan 'Kadına Şiddeti Önleme' projesi 26 Şubat'ta sona erecek. Gerçekten çok yararlı bir çalışma oldu. 340 kadınla anket çalışması yaptık. Öte yandan 50 kadına pastacılık kursu ve girişimcilik eğitimi verdik. İşkur ile iletişim kurduk, kendilerine istihdam sağlayacağız" dedi.

AYDIN VE DENİZLİ'YE

Liyakat Derneği'nin 2016 yılında Aydın ve Denizli'de de faaliyet göstermeye başlayacağını belirten Eskinazi, "Önceki projelerimizde şehir dışından gelen girişimcilerimiz oldu. Üniversitelerin yurtlarında kalmalarını sağladık. 5 yıllık bir dernek olmamıza rağmen birçok projeyi ortak yapmak için teklifler geliyor. Sağlıklı insanlar sağlıklı bireyler ve sağlıklı toplum olsun istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liyakat nitelikli girişimci arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN