Hotar'dan 2019 mesajı

AK Parti İzmir 52'nci Olağan İl Danışma Meclisi'nde partililere seslenen Hotar, "2019'daki yerel seçim çalışmalarına başlayın" dedi. Dağ ise " Bize düşen görevi yerine getireceğiz" diye konuştu

Giriş Tarihi: 28.12.2015
Hotar'dan 2019 mesajı
AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın 52'nci olağan İl Danışma Meclisi toplantısı geniş kapsamlı katılım ile yapıldı. Balçova Termal Otel Kardelen Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Sosyal Politikalar'dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar, AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican ve AK Partili belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Toplantıda ilk söz alan isim Nükhet Hotar oldu. Konuşmasına, partililere "2019 yılında yapılacak seçimler için çalışmalara başlayın" mesajı vererek başlayan Hotar, "'İzmir kendi yağı ile kavrulsun, zaten biz kendi oturduğumuz yerden oy alıyoruz' diyen, İzmir'e kan kaybettiren bir yerel yönetim var. 2019'da AK Parti İzmir'in yerel yönetimlerine gelmiş olacak. Biz gönüllere girmeye çalışacağız. Çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Bizim dokunduğumuz herkese anlatacağımız bir sürü projemiz var" dedi. Geçtiğimiz hafta gündemi oluşturan tartışmalı CHP İl Kongresi'ni hatırlatan AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise, "Muhalefet bir kongre yapıyor. Farklı adaylar olabilir. Ama adaylar arasında sürtüşmeleri görüyoruz. Hele bir İzmir kongresi yaptılar ki dillere destan. Tüm Türkiye bunu konuşuyor. Birbirlerine söylemiş oldukları sözler, 'Tencere dibin kara seninki benden kara'. Biz bunları söylesek hemen savunmaya geçerler" diye konuştu. Eski büyükşehir belediye başkanından yeni başkana ağız dolu hakaretler edildiğini vurgulayan Dağ, "Birisi de çıkıyor diyor ki, 'Sen 21 yıl boyunca belediyenin binasında bedava oturdun' Oturan kim; eski başkan. Göz yuman, yeni başkan. Mevcut milletvekili diyor ki, '2012'de beni il başkanı yaptırmamak için ihtiyaç olmadığı halde 70 kişiyi işe aldın'. Yine öyle bir iddiada bulunuyor ki, 'Telefonlara çıkmayan, seçimden seçime gelen belediye başkanlarının ayarladığı VIP minibüsleriyle İzmir'e tatile gelen genel başkan yardımcısı istemiyoruz'. Bunu biz demiyoruz, milletvekili belediye başkanı diyor. Bunlar dile gelen şeyler. Bir de dile kadar gelip söylenmeyenler var. Bize düşen 2019'da bütün belediyeleri AK belediyecilikle buluşturmaktır" dedi.

"HALKI YANILTMAYIN"
Toplanın öne çıkan diğer gündem maddesi ise satışa çıkartılan köy malları oldu. Köylünün talebi ile Kemalpaşa'da satışa çıkarılan birkaç gayrimenkul için kıyamet kopardıklarını dile getiren İl Başkanı Bülent Delican, "Konuyla ilgili olarak Kemalpaşa Belediye Başkanımız kamuoyunu bilgilendirmiştir. Halkı yanıltarak siyaset yapmaktan vazgeçiniz. Altında kalırsınız. Köylünün olduğunu söylediğiniz köy mallarını satmaya Tire'de önce siz başladınız. İki yıldır Seferihisar'ın geleceğini yine kendi belediyeniz eliyle satıyorsunuz. Hem de resmi tatile rağmen olağanüstü topladığınız belediye meclislerinde alıyorsunuz yüzlerce trilyonluk satış kararlarını. Proje üretmek yerine, işletip halkın yararına dönüştürmek yerine tasarruf için diyerek, üstlerinde kendi batık işletmelerinizin olduğu dönümlerce turizm alanını elden çıkarıyorsunuz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hotar'dan 2019 mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN