Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizim önceliğimiz çocuklar, şov değil

Akpınar'ın kendisiyle ilgili paylaşımına yorum yazan İslamoğlu, "Hiç kimsenin ders esnasında sınıfa girmesini istemedik. Bizim önceliğimiz çocuklarımız. Yoksa birilerinin şov yapması değil" dedi

Giriş Tarihi: 29.12.2015
Bizim önceliğimiz çocuklar, şov değil
Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, ilçedeki okul müdürlerine talimat vererek, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın yardım amacı ile okullara geldiğinde çiçek ve plaket törenlerinin öğrencilerin ders verdiği sınıflarda değil, idarecilerin ya da öğretmenlerin odasında verilmesini istedi. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise bunun üzerine "Biz halkın özgür iradesiyle seçildik. Atamayla gelmedik. Beni okullara sokmamaları onların siyasi duruş sergilediğini gösteriyor. Atamayla gelenler bize plaket ve çiçek verdirtmeyebilirler ama çocukların velilerin, öğretmenlerin gönlündeki sevgiye engel olamazlar" şeklinde açıklama yaptı. Konu ile ilgili 'Okullara yardım yasağı' şeklinde haberler çıkarken, Başkan Akpınar'ın Facebook sayfasında paylaştığı söz konusu haberlere İslamoğlu'ndan cevap geldi.

TOKAT GİBİ CEVAP

Başkan Akpınar'ın sayfasında paylaştığı benzer bir haberin altına yorum yazan Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, "Burada haber yapan ve onu önyargılı yorumlarıyla destekleyen değerli Karşıyakalılar. Karşıyaka eğitimde 6 yıldır İzmir'in 30 ilçesinin en iyisi. Biraz araştırın ve öğrenin lütfen. Bir zahmet kendinize şu soruyu da sorun: Bu başarıyı 1 buçuk yıllık başkan mı sağladı acaba? Marifet seçilmek değil, dürüst olmak. Halkına doğru bilgi vermeyen kim olursa olsun değil yüzde 72, yüzde 100 oy alsa ne yazar. Peki gerçek nedir? Burada özetleyeyim ama tatmin olmayan buyursun gelsin, yüz yüze anlatayım. Gerçek şu, biz belediyemizin okullarımıza yatırım yapması için dün de, bugün de istekte bulunduk, yarın da bulunacağız. Belediyenin yaptığı bu yatırımlara her zaman teşekkür ettik, edeceğiz. Belediye başkanı dahil hiç kimsenin okullara gitmesini yasaklamadık, yasaklamayız" ifadelerinde bulundu.

"DERS KESİLİYOR"
İslamoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Sizlerin en değerli varlıklarınız ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın eğitim hakkını koruma adına ve sınıf mahremini bozmama adına 'hiç kimse ders esnasında sınıfa girmesin' dedik, diyoruz. Düşünün ki çocuğunuz sınıfta ders yapıyor, birden kapıda 10-15 kişilik bir gurup kameralar, fotoğraf makineleri... Çocuklar ve öğretmen şaşkın ders kesildi başka bir gün başka bir grup aynı davranış. Bunun sonu yok. Bizim önceliğimiz çocuklarımız. Yoksa birilerinin şov yapması değil. Okulu ziyaret etmek isteyen her kim olursa olsun okula gidebilir okul idaresi tarafından en iyi şekilde ağırlanıp uğurlanır ama ders ortamına giremez. İşte bizim talimatımız budur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizim önceliğimiz çocuklar, şov değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN