Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balıkesir dünya markası olacak

Giriş Tarihi: 31.12.2015
Balıkesir dünya markası olacak

Balıkesir'in geleceğinin her açıdan parlak olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur "Turizmde dünya markası olma yolundayız. Turizm yatırımcıları bütün projelerimizi inceleyecek" dedi

AK Parti Balıkesir İl Teşkilatı, 2015 yılının son Danışma Meclisi'ni topladı. İl Danışma Meclisi'ne; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Balıkesir Milletvekilleri Av. Mahmut Poyrazlı, TBMM Divan Katip Üyesi Sema Kırcı ve çok sayıda partili katıldı. Balkonuk Center'da düzenlenen İl Danışma Meclisi'nde şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve millete başsağlığı dileğinde bulunulurken, ülke ve millet olarak birlik ve beraberlik mesajları verildi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, sözlerine şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek başladı. Balıkesir'in son dönemde üçüncü şehidini bağrına bastığını ifade eden Başkan Uğur, "Ocak ayı içerisinde hem Deniz Göçkün için hem de Aydın Nazillioğlu şehit kardeşimiz için yaptığımız anıtı açacağız. Durabeyler'de de Faruk Gezen kardeşimizin anısını yaşatacağız" dedi. 1 Kasım seçimlerinin Türkiye'ye istikrar ve güven getirdiğini dile getiren Uğur, şöyle devam etti; "Siyasi istikrarın olduğu yerde tabii ki ekonomik istikrar da oluyor. Seçimlerden önce herkes bu ihaleler için endişeliydi. Ama seçimden hemen sonra 2 Kasım'da bütün müteahhitler ihaleler ne zaman diye aramaya başladı. Şimdi Balıkesir'de Hilton Oteli geldi, otel yapıyor. Balıkesir inşallah 155 odalı modern yapılı bir otele kavuşacak. Projeler ve ihaleler çok hızlı bir şekilde devam ediyor."

LİMAN YAPILIYOR
Devam eden projeler hakkında bilgi veren Başkan Uğur, Balıkesir'in Marmara Bölgesi'nde yer alan önemli ilçesi Bandırma için büyük bir liman yapacaklarını söyledi. Başkan Uğur, geçtiğimiz günlerde TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile yaptığı görüşmeyi de partililerle paylaştı. 2016 Mart ayında yine dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olan MIPIM'e katılacaklarını ancak bu defa daha donanımklı ve hazırlık yaptıklarını belirten Başkan Uğur, "Balıkesir'i turizmde dünya markası yapacağız. Bunun için TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'a projelerimizi anlattık, dinledi ve asistanına talimat verdi. Ocak ayında bir toplantı yapıp bütün turizm yatırımcılarına projelerimizi anlatacak" dedi. Başkan Uğur, Balıkesir'in her açıdan geleceğinin son derece parlak bir Büyükşehir olduğunu belirtti. Balıkesir'in taşının da toprağının da altın olduğunu vurgulayan Başkan Uğur, "Bana Kepsut Belediye Başkanı geldi' dediler. Biz 'Balıkesir'in taşı toprağı altın; sahip çıkın toprağınıza, memleketinize' dedik. Bak herkes gelip alıyor. Neden çünkü reklamını yapıyoruz. Balıkesir tarım için, hayvancılık için müsait. Biyogazdan elektrik enerjisi için, güneşten elektrik enerjisi elde etmek için müsait. O senin beğenmediğin araziyi ucuza kapatıyor, yarın güneş panellerini koyar elektriği elde eder satar; Balıkesir zengin bir yer" şeklinde konuştu.

ÇOCUK KÖYÜ'NE İLGİ BÜYÜK
Türkiye'nin en büyük çocuk eğlence merkezi olan Çocuk Köyü'nün herkesin dilinde olduğunu belirten Uğur; İstanbul dahil İzmir, Bursa, Manisa, Çanakkale, Kütahya illerinden dahi insanların Balıkesir Çocuk Köyü'nü ziyarete geldiklerini söyledi. Toplantının sonunda partililer sevgi gösterisinde bulundukları Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve milletvekilleri ile hatıra fotoğrafı çekildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir dünya markası olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN