Binali Yıldırım başkan seçilse projeler bitmişti

Giriş Tarihi: 2.1.2016
Binali Yıldırım başkan seçilse projeler bitmişti

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, belediyenin kentsel dönüşüm planlarını bir türlü hayata geçiremediğini ifade etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kent bütününde 7 ayrı bölgede, toplam 4 bin 700 hektarlık alanda yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında değerlendirmede bulunan Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grubu Başkanvekili Bilal Doğan, "Binali Yıldırım Başkan seçilse projeler şimdiye bitmişti" dedi.

11 YILDIR NEREDEYDİNİZ?
"İzmir'de dönüşüm yapılıyor da biz mi göremiyoruz" diye soran Doğan, "Ne yazık ki, kentsel dönüşümde bugüne dek Gürçeşme, Bayraklı, Ballıkuyu, Ege Mahallesi, Uzundere, Aktepe-Emrez ve Örnekköy gibi semtlerde ancak göstermelik olarak açılan sözde uzlaşma ofislerinden öteye geçen bir faaliyet yok" diye konuştu. Doğan, Büyükşehir Belediyesinin onca söze karşın, üç yıldır Bayraklı'da, iki senedir de Ege Mahallesi'nde neden hala dönüşüme başlayamadığını kaydederek, "Sayın Kocaoğlu'na soruyoruz, İzmir'de bunca çürük ve sağlıksız yapı varken, 11 yıldır neredeydiniz? Vatandaşlara hayal satıp, vaatlerle kandırmak, her fırsatta adaleti ve demokrasiyi savunan sizin gibi bir yerel yöneticiye yakışıyor mu? Bakanımız Binali Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilmiş olsa şu ana kadar kentsel dönüşüm projeleri çoktan hayata geçirilmiş ve hatta ilk etapları vatandaşımıza teslim ediliyor olacaktı" dedi. Başkan Kocaoğlu'na "inadından vazgeç, birlikte çalışıp, güzel işlere imza atalım" çağrısında bulunan Doğan, "Bu yükün altından kalkamayacaksanız, bizler aracı olalım, bizler aracı olalım, kentsel dönüşümü Hükümete devredin. İzmirlilerin layık olduğu modern ve çağdaş konutları elbirliği ile inşa edelim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binali Yıldırım başkan seçilse projeler bitmişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN