Kar yağışı ve buzlanma Ege'de hayatı etkiledi

Denizli-Antalya karayolunda ulaşım kontrollü yapıldı. Manisa Spil Dağı Milli Parkı'nda kar ve buzlanma nedeniyle çok sayıda araç mahsur kaldı

Giriş Tarihi: 5.1.2016
Kar yağışı ve buzlanma Ege'de hayatı etkiledi
Kar yağışı ve buzlanma Denizli ve Manisa'da hayatı etkiliyor. Denizli-Antalya karayolunda ulaşım kontrollü sağlanıyor. Trafik ekipleri, Bağbaşı'nda oluşturdukları kontrol noktasında araçlarda zincir kontrolü yapıyor. Karayolları ekipleri de kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Acıpayam, Çameli ve Serinhisar ilçelerinde de kar yağışı devam ediyor. Çivril ilçesindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime dün ara verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayıldı. Spil Dağı Milli Parkı'nda kar ve buzlanma nedeniyle çok sayıda araç mahsur kaldı. Manisa ve İzmir'den Spil Dağı Milli Parkı'na çıkılan yollarda park girişine yakın bölgede kar ve buzlanma sebebiyle ulaşımda aksamalar meydana geldi. Araçlarıyla milli parka çıkan vatandaşlar, burada mahsur kaldı. Uzun araç kuyruğunun oluştuğu parkta, Manisa ile İzmir Büyükşehir Belediyelerine ait ekipler, iş makineleriyle yol açma ve tuzlama çalışması sürdürüyor.

GÖLCÜK DONDU

Kar yağışı ve soğuk nedeniyle Ödemiş'in doğa harikası Gölcük Gölü de dondu. Önceki yıllarda kış mevsiminde donan Gölcük Gölü'nde bu yıl da aynı tablo ortaya çıktı. Hava sıcaklığının sıfırın altında seyrettiği Gölcük Yaylası'nda kuşlar da nasiplerini göl üstündeki buz tabakasında aramaya koyuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kar yağışı ve buzlanma Ege'de hayatı etkiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN