Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bunun adı beceriksizlik

Toplu ulaşımdaki akıllı kart ihalesinin yeniden KİK'e gitmesini değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Doğan, "İhale yapmayı beceremeyen" ESHOT'ta yeni yapılanma istedi

Giriş Tarihi: 7.1.2016
Bunun adı beceriksizlik
İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü'nün akıllı kart ihalesinin, itirazlar sonrasında bir kez daha Kamu İhale Kurumu'na taşınmasını değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, krizin ESHOT yönetimi ve belediye bürokrasinin içler acısı halini bir kez daha gözler önüne serdiğini dile getirdi. Toplu ulaşımdaki kaos ve mahkeme tarafından verilen iptal kararının ardından Büyükşehir'in 7 Aralıkta bir kez daha ihaleye çıktığına ancak, söz konusu hizmet alımının da adım adım yargıya taşındığına ve iptalinin gündeme geldiğine dikkat çeken Doğan, şöyle devam etti:

1 YILDA 9 İHALE
"ESHOT Genel Müdürlüğü'nün iyi yönetilmediğini ve vizyonsuz, beceriksiz bürokratlara teslim edildiğini daha önceden de çeşitli seferler dile getirmiştik. Ne yazık ki, İzmir'in köklü kurumları arasında yer alan ESHOT'un son hali Nasreddin Hoca fıkralarını aratmaz hale gelmiştir. Her ihaleye ya tutarsa diyerek tekrar tekrar çıkan ESHOT'un bu iş bilmezliği İzmir halkına zarar vermekte, kentin toplu taşıma kalitesini de olumsuz etkilemektedir. Bir kez daha soruyoruz, ESHOT yönetimi ihale yapmayı beceremiyor mu? Kurumun bu içler acısı hali ne zaman son bulacak? Yoksa yeni bir iptal şoku ile mi karşılaşacağız? Yine kağıt bilete mi geçeceğiz?" ESHOT'un 1 yılda toplam 9 kez ihaleye çıktığına dikkat çeken Doğan, "İzmir halkı adına soruyoruz, bunun adı beceriksizlik değildir de nedir? Bu nasıl bir iş bilmezliktir"diye sordu. Aziz Kocaoğlu'na İzmir'i mağdur eden bürokratları görevden alarak ESHOT'ta yeniden yapılanmaya gidilmesini tavsiye eden Bilal Doğan, "ESHOT kent halkının toplu taşımada yaşadığı sıkıntıları gidermek yerine ulaşım ücretlerine zam yapan, çözüm üretmekten uzak basit bir tabela kurumu haline gelmiştir. Yaz aylarında akıllı kart ihalesinde yaşanan kriz nedeniyle 14 milyon lirayı bulan kamu zararı için her iki katılımcı firmaya da dava açıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Sayın Kocaoğlu, vatandaşlarımıza aktarmalı sistemle eziyet çektiren, zamları dar gelirli halka reva gören, İzmirlileri kağıt bilete mahkum eden bu iş bilmez kadroyu İzmir'in iyiliği için derhal görevden alın. Bu kötü gidişe kentimizin geleceği için artık bir son verin. İzmir bu yönetim anlayışını hak etmiyor. Yaş haddinden zorla emekli ettiğiniz onca emekçi personelden önce, ESHOT Genel Müdürlüğü'nün başındaki emekliliği gelen ve iş üretmekten uzak müdür ile bürokratlarınızı emekli edin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunun adı beceriksizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN