Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Validen FETÖ ile mücadele talimatı

Giriş Tarihi: 14.1.2016
Validen FETÖ ile mücadele talimatı

Kaymakamlarla toplantı yapan İzmir Valisi Toprak, FETÖ'ye yönelik istismar alanlarının yok edilmesine yönelik çalışmaların takip edilmesini, hukuksuzluğa geçit verilmemesini istedi

İzmir Valisi Mustafa Toprak, önceki gün bir araya geldiği kaymakamlara, Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile mücadele için talimat verdi. Vilayetler Evi'ndeki toplantıda konuşan Toprak, "Devlet içinde oluşturulan, devletin varlığı ile bütünlüğüne yönelik her türlü istismarı, menfaati, kanunsuzluğu, hukuksuzluğu barındıran FETÖ'nün istismar alanlarının yok edilmesinin kaymakamlarca bizzat takip edilmesini ve hiç bir hukuksuzluğa ve devlet karşıtı yapılanma ve çalışmaya müsaade edilmemesini" istedi. Sosyal devlet olmanın önemine de işaret eden Vali Toprak, "Esas işimiz hizmet, vatandaş memnuniyeti. Vatandaşlara hizmet etmek; devlet olmanın, sosyal devlet olmanın bir gereğidir. Bu konuda görevini aksatan kişilere müsamaha edilmesi asla ve asla kabul edilemez. Tüm ilgili kamu çalışanlarının da önemli çalışmalar yapmalarını, ama çalışmalara devam ederken aksayan konular varsa, bunların özellikle takip edilmesi gerekliliğinin de ortada olduğunu bilmeliyiz" diye konuştu.

YERİNDE DENETLEYİN

Vali Toprak, özellikle sağlık hizmetlerinde vatandaşların şikâyetlerine yönelik bizzat "yerinde denetleme" ile müdahale edilip sorunların ortadan kaldırılması gerektiğini ifade ederek, "Eğitimde çocuklarımızın iyi bir gelecek kazanması adına okulların hem fiziki mekânlarının düzenlenmesi hem eğitim öğretimin kalitesinin yükseltilmesi için elimizdeki tüm imkânların seferber edilmesini, okul ve sağlık yatırımlarının iyi bir şekilde takip edilmesini sizlerden istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Validen FETÖ ile mücadele talimatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN