Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzyıllık çınarlar için yol güzergahı değişti

Bayındır-Torbalı-Ödemiş-Kiraz yolu projesinde, 400 yıllık 25 ağacın kesilmemesi için revizyon kararı aldıklarını belirten Hotar, "Biz çınarlarımızı korurken, CHP zihniyeti ise yüzlerce ağacı yok etti" dedi

Giriş Tarihi: 16.1.2016
Yüzyıllık çınarlar için yol güzergahı değişti
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar'ın talimatıyla yapımı devam eden Bayındır-Torbalı- Ödemiş-Kiraz yolu projesinde revizyona gidildi. Bu kapsamda bölünmüş yol üzerinde bulunan aralarında asırlık çınarların da bulunduğu 25 tane ağaç, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü'nün projede yaptığı revizyonla kesilmekten kurtuldu. Projede yapılan revizyon ile ilgili Arıkbaşı Köyü'nde basın toplantısı düzenleyen Hotar, "400 yıllık çınarlarımızı, güzellikleri koruyacak şekilde bir düzenleme yapıldı. Biz bu duyarlılıkla en iyi neyi ne yapabiliriz diye düşünürken, CHP'li anlayış ise şunları yaptı. Gaziemir'e Yeni Fuar yaparken yüzlerce ağaç kesildi. Çınarları kesen belediye buradaki ağaçları korumak için sözüm ona bir imza kampanyası başlattı. Bunu başarmış gibi etrafta konuşuyorlar. Ben size bunu en doğrusunu söylüyorum. 2 yıldır devam eden bir çalışmanın geldiği noktayı açıklıyorum. Bu sadece bir ay önceki söylemin bir sonucu değildir" dedi. Çalışmaların yapılması ile ilçeyi daha da değerli kılan projeleri olacaklarını belirten Hotar, "Karayolları Bölge Müdürlüğümüz hizmet etmek için bir planlama yaptı. Yöre halkının müracaatı, İl Başkanlığımıza gelen talepler ve bizim de yerinde görmemiz sonucu ilk planlama şekliyle yaptığımızda ağaçlarımızın kesilme ve taşınamama riski vardı. Yetkililerimiz çok detaylı bir çalışma yaptılar. Son geldiğimiz noktada da inşallah 400 yıllık çınarlarımızı kurtaracağız. Çok değerli Arıkbaşı halkımıza, değerli muhtarımıza, il teşkilatımıza, Karayolları yetkililerine özellikle bir kez daha teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.

TREN İSTASYONU GELİYOR

Ağaçların kurtarıldığını söyleyen Hotar, yöre halkına tren istasyonu yapacakları müjdesini verdi. Hotar konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Tren istasyonu yapılacak. Arıkbaşı'nda durak olacak. Bunlar, Arıkbaşı'nı çok düşünen, çaba sarf eden kişilerin değil, bizim düşünmemiz sonucunda ortaya çıkan sonuçlar. Yöre halkına en iyi şekilde hizmet edebilmenin göstergesi olarak istasyon yapacağız. 10 ağacın da taşıması yapılacak. AK Parti'de herkesin tek kaygısının hizmet etmek olduğunu, gelen talepleri en iyi şekilde cevap vermek olduğunu huzurlarınızda hatırlatmak istiyorum. Onun için bize hiç kimse bize zorla söz verdiremez. Yapamayacağımız sözü vermeyiz. Verdiğimiz sözü de tutarız. Çok değerli yöre halkından taleplerini bekliyoruz. Özellikle partimizin 1 Kasım seçimlerinde siyasetçi olarak aldığımız oylara da bakmak zorundayız."

ÜST GEÇİDİ DE KULLANMASIN
Konak Tünelleri'nin Mustafa Kemal Sahil Bulvarı çıkışına da yapılan yaya üst geçidi ile ilgili de bilgi veren Hotar, "Konak Tünelleri'nin çıkışına üst geçit talebi vardı. Bunun yapımına başladık. Orayı belediyenin yaptığını zanneden vatandaşlar var. Sizin aracılığınızla oradaki üst geçidin AK Parti yetkilileri tarafından bizim takibimizle yapıldığını bilmenizi isterim. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Konak Tünelleri'ni kullanmıyormuş. Üst geçidi de kullanmamasını rica ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzyıllık çınarlar için yol güzergahı değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN