Üst geçit projesi altyapıya takıldı

Büyükşehir'in Bayramyeri'nde hayata geçireceği üstgeçit projesi altyapı engeline takıldı. Projenin bitiş tarihinin geçtiğini belirten vatandaşlar, eski köprü kaldırıldığı için mağdur olduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 17.1.2016
Üst geçit projesi altyapıya takıldı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İnönü Caddesi'nde mevcut yaya üst geçitlerin modernizasyonu ve yenileme çalışmaları kapsamında Bayramyeri'nde başlattığı ve 5 Ocak'ta tamamlanacağı belirtilen üst geçit projesi, alt yapı söz verilen tarihte bitirilemediği için yapılamadı. Alt yapı engeline takıldığı belirtilen yürüyen merdivenli ve asansörlü yaya üst geçit projesi inşaatına henüz başlanamazken, vatandaşlar da sökülen eski köprünün yerine yeni üst geçit yapılmadığı için mağdur olduklarını dile getirdi.

İNŞAAT BAŞLAMADI
Hatay İnönü Caddesi'nde, 3 farklı noktada yer alan üst geçitlerin yenilenmesi için geçen yıl çalışma başlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, projeleri hazırladıktan sonra 2015 yılı Eylül ayında ihaleye çıkarak, yüklenici firmaya 28 Eylül 2015 tarihinde yer teslimi yaptı. İnönü Caddesi'nde yer alan Bayramyeri'ndeki eskiyen üst geçit yaklaşık 2 ay önce sökülerek bulunduğu yerden kaldırıldı. İhale gereği 5 Ocak 2016 tarihinde tamamlanacağı duyurulan projenin inşaatına altyapı deplasesinde yaşanan sıkıntılardan dolayı bir türlü başlanamadı. Yürüyen merdivenli ve asansörlü modern üstgeçidin alt yapı çalışmaları için 3 yeni çukur açılırken, zemin ve mevcut altyapının azizliğine uğrayan projede, yer altından geçen dere yatağından çıkan su ve kazı işlemleri sırasında ortaya çıkan telekomünikasyon ve diğer altyapı bağlantı kabloları inşaatı zorlaştırdı. Yaklaşık 1 milyon liraya mal olması öngörülen proje kapsamında su ve elektrik altyapısı için deplase hazırlığı yapan belediyenin karşı karşıya kaldığı manzara tüm hesaplar alt üst ederken, projede revizyona gidilmesi inşaat tarihinin de sarkmasına yol açtı. Bunun yanı sıra projeyi üstlenen yüklenici firmanın üstgeçit inşaatı için sipariş ettiği malzemelerin de henüz gelmediği ortaya çıktı. İnönü Caddesi'ni İkiçeşmelik Caddesi'ne bağlayan tünelle ile Varyant yolu ve Eşrefpaşa kesişiminde bulunan, kentin en işlek noktasındaki gecikme vatandaşları da mağdur etti. Otobüslerin yoğun olarak kullandığı ve 3 ilçeyi birbirine bağlayan yoldan akan trafiğe aldırış etmeden karşıdan karşıya geçmeye çalışan vatandaşların, çalışma nedeni ile kaldırımların kapanmasından dolayı da caddeye inip yürüdükleri gözlendi.

ESNAF TEPKİLİ
Projenin hayata geçirileceği alan şantiyeye dönerken, açıkta kalan çukurlar ve boşta duran kablolar ise hem vatandaşların, hem de esnafın tepkisini çekti. Projenin inşaatının önümüzdeki günlerde başlayacağını duyuran Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise, çalışmaların hızla tamamlanarak üstgeçidin yakın zamanda hizmete açılacağını aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üst geçit projesi altyapıya takıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN