Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP teröre sahip çıkan pozisyonda

Kılıçdaroğlu'nu sert dille eleştirerek, CHP'nin terör örgütüne ve teröristlere sahip çıkan bir pozisyonda olduğunu dile getiren Hamza Dağ, "İzmirliler, bu durum karşısında sesini daha gür çıkarmalı" dedi

Giriş Tarihi: 19.1.2016
CHP teröre sahip çıkan pozisyonda
AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert bir dille eleştirdi. Son günlerde yaşananları değerlendiren Dağ, CHP'nin terör örgütüne ve teröristlere sahip çıkan pozisyonda olduğunu söyledi. Akademisyenlerin attığı imzalara vurgu yapan Dağ, bildirilerin Kandil'den hazırlandığı iddiasında bulundu, "Akademisyenlerin açıklamaları her şeyiyle ortada. Olaya tek taraflı bakan gayri milli ve neredeyse Kandil'den hazırlandığı intiabını uyandıran açıklamaya CHP Genel Başkanı sahip çıktı. Bütün bunları değerlendirdiğimiz ben şu anda CHP'nin HDP ve PKK'nın koltuk değneği olduğunu, onlara köşeye sıkışan artık bitme noktasına gelen terör örgütüne ve teröristlere sahip çıkan pozisyonda olduğunu görüyorum" dedi.

GAFLARINA ALIŞTIK
Dağ, bir televizyon kanalındaki show programına telefonla bağlanarak kendini öğretmen olarak tanıtan ve PKK propagandası yaptığı iddia edilen kadına da Kılıçdaroğlu'nun sahip çıktığını söyledi. Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretinde hendek kazan ve ellerinde silahla gördüğümüz teröristlere 'arkadaş' tabirini kullandığını hatırlatan Dağ, şöyle devam etti; "Kılıçdaroğlu'nun böyle gaflarına alışık olduğumuz için bir gaf gibi düşünebiliriz. Daha sonra şu bir haftadır yaşanan olaylarda Beyaz Show programında öğretmen olarak kendini tanıtan, her şeyiyle PKK propagandası yaptığı belli olan bu kadına, Kılıçdaroğlu grup toplantısında sahip çıktı. Ve aynı zamanda Beyaz'ın yaptığı eleştiriye de karşı çıktı."

CHP SEÇMENİNE SESLENDİ
Kılıçdaroğlu'na yönelik sert eleştirilerini sürdüren Hamza Dağ, sözlerine şöyle devam etti: "Bir İzmir milletvekili olarak, İzmirli seçmenimizi çok iyi tanıyorum. İzmirli CHP'lileri iyi biliyorum. İzmir'de CHP yüzde 45-46 civarında son seçimlerde bir oy aldı. Bu oy verenlerin ulusal konularda, milli konularda milletimizi devletimizi ilgilendiren konularda ne kadar milli davrandıklarını ve buna göre hareket ettiklerini biliyorum. Ama CHP yönetimi bu milli davranışlara İstiklal mücadelesinin kazanıldığı şehir olan İzmir'den seçilen CHP Genel Başkanı'nın bu milli davranışa aykırı hareket ettiklerini son dönemde çok daha açık görüyoruz. Onun için bir İzmir milletvekili ve İzmirli olarak; İzmirli hemşehrilerimi özellikle CHP tabanına kendi partilerine sahip çıkmaya davet ediyorum. Ve bu konuda seslerini yükseltmelerine davet ediyorum. Bu konu, siyasi partilerin üzerinde tamamen milli bir konudur. Devlet ve milletimizin bekası açısından önemli bir konudur. Nasıl ki zaman zaman çözüm sürecinde İzmirli hemşehrilerim bir takım sözler sarf etmişse şimdide bunu çok daha gür bir sesle ifade etmeleri gereklidir. Bu milletimizin devamı için refahı için huzuru için çok önemlidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP teröre sahip çıkan pozisyonda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN