CHP İzmir'de oklar İl Başkanı Yüksel'e

Giriş Tarihi: 20.1.2016
CHP İzmir'de oklar İl Başkanı Yüksel'e

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ile birlikte hareket ederek, kendisine yakın isimleri parti meclisine soktuğu öne sürülen Alaattin Yüksel'e partililerden çok sert eleştiriler geldi

CHP'de haftasonu yapılan kurultayın ardından İzmir örgütünde başlayan tartışmalar sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi seçimi için hazırladığı anahtar listeye İzmir'den girecek isimlerin belirlenmesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte etkili olan İl Başkanı Alaattin Yüksel'e tepkiler yağıyor. Daha önce "Alaattin Yüksel sınıfta kalmıştır" diyen İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, eleştirilerini sürdürdü. "Ben Parti Meclisi'ne aday olmayı düşündüğümü, genel başkanın listesi dışında bir listede yer almayacağımı kendisine iletmiştim. Ama görünen o ki, kendisi bunu genel başkana iletmemiş" diyen Bayır, "Kendisine yakın olan isimleri vermiş. Burada yakışıksız olan şey İzmir örgütüne danışmaması. Bu da genel başkanı yanıltmış olmaktır. Ben kamuoyunda tartışma taraftarı değilim ve sevmem. Ama başkanın bu yaptığının savunulacak tarafı yok. İzmir'e bunu anlatamaz" dedi.

KİNDARLIK SÖZ KONUSU

Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, PM seçiminde adı hiçbir anahtar listede yer almamasına rağmen 127 oy almıştı. Başak'ın da Alaattin Yüksel'in tutumu nedeniyle anahtar listeye giremediği iddiaları kulislerde öne sürüldü. Hiçbir listede adının olmamasını eleştiren Başak, isim vermeden sert açıklamalar yaptı. Başak, "Bu noktada bir kindarlık söz konusu. Karşı karşıya durabilirsin. Burada şunu göz önünde bulundurmak gerekiyor: 'Bu ilçe başkanı ne yapmış, partisel anlamda, örgütsel anlamda' diye sorgulanmalı. Bu sorgulama yapılmadığı için bu parti bir yere gelemiyor. Bu bireysel egoları ve bireysel hırslarından dolayı insanların önünü kesmeye çalışan bir anlayışın hakim olduğunun göstergesi. Güce biat etmediğimden, tamamen örgütün çıkarlarını düşündüğümden dolayı önümün kesilmesi ve kendilerine bireysel tehlike gördükleri için oluyor bunlar. İlk kez aday oldum. Desteklenmem gerekirken, engel olundu" diye konuştu. Öte yandan PM adayı olan ve seçilemeyen Ester Bulut da, "İzmir örgütünü temsil eden İl Başkanı örgütün istediği isimler yerine grupçu anlayışı ve Ali Cengiz Oyunuyla kendi ekibinden isimleri PM'ye önermeyi tercih etti. Bundan sonra İl Başkanı da İzmir'de rahatça çalışamayacaktır. Kendisine şimdiden hayırlı olsun..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP İzmir'de oklar İl Başkanı Yüksel'e
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN