Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödevsiz tatil sevinci

Giriş Tarihi: 23.1.2016
Ödevsiz tatil sevinci

Ege'de dün yüzbinlerce öğrenci, karne alarak yarıyıl tatiline çıktı. Öğrenciler, "ödevsiz tatil" uygulamasından son derece memnun

İzmir'de 670 bin, Balıkesir'de 182 bin, Manisa'da da 249 bin öğrenci dün karne alarak yarıyıl tatiline çıkarken, Milli Eğitim Bakanlığı'nın tatilde ödev verilmemesi konusunda il müdürlüklerine gönderdiği yazı hem öğrencileri hem de velileri sevindirdi. 8 Şubat'a kadar sürecek yarıyıl tatili öncesi dün okullarda karneler dağıtıldı. Bu yıl ilk kez karne alan birinci sınıf öğrencileri büyük heyecan yaşadı. Veliler de çocuklarının bu mutluluğuna ortak olup, ilk karne alma anlarını cep telefonlarıyla görüntüledi. Yarıyıl tatilinde ödev yapma yükümlülükleri bulunmayan öğrenciler karara sevindiklerini belirtti. Veliler ise yarıyıl tatilince çocuklarıyla birlikte ödev yapmayacakları için mutlu olduklarını ifade etti. Türkiye'nin ilik bulunması için seferber olduğu 3. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Melis Akbaş da İzmir'de pekiyilerle dolu karnesini aldı. Henüz 5,5 yaşındayken lösemiye yakalanan ve uzun yıllar ilik nakli için bekleyen 10 yaşındaki Melis Akbaş, sağlığına kavuştu. İlkokul 1 ve 2. sınıfı evine gelen öğretmenlerin yardımıyla okuyan, 3. sınıfa geçtiğinde arkadaşlarıyla birlikte okulda eğitim görme sevincini yaşayan Melis, dün karnesini aldı.

BAŞKAN UĞUR'DAN BİLET

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ercan Kıvrak İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Karne sevincine ortak olan Başkan Uğur öğrencilere çeşitli hediyelerin yanı sıra Çocuk Köyü bileti verdi. Manisa genelinde 249 bin öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline çıktı. Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ödev yapmasalar da öğrencilere yarıyıl tatilinde bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödevsiz tatil sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN