Çimento firmalarına tepki giderek artıyor

Giriş Tarihi: 25.1.2016
Çimento firmalarına tepki giderek artıyor

Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır, çimento firmalarının yaptığı zammın bir bölümünü geri çektiklerini, ölümü gösterip, sektörü sıtmaya razı etmeye çalıştıklarını söyledi

Müteahhitler Federasyonu'na (MÜFED) bağlı 13 dernek arasında yer alan Buca Müteahhit ve İşadamları Derneği'nin (BUMİDER) 3'üncü olağan genel kurul toplantısı Buca Sini Köşk Restaurant'da gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Seyfullah Demir ve yönetim kurulunun güven tazelediği olağan genel kurul toplantısında, divan kurulu başkanlığını yürüten Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, çimento firmalarının yaptığı zammın bir bölümünü geri çekmelerine de değinerek; ölümü gösterip, sektörü sıtmaya razı etmeye çalıştıklarını söyledi. Çimentocuların, İzmir'in içindeki fabrikalarla hem İzmirli'ye çimento tozunu yutturduklarını hem de çimentoyu fahiş fiyata sattıklarını öne süren Nasır, "Çimento firmaları hala sektör üstündeki kartelleşmiş yapılarını koruyorlar ve bu, sadece biz İzmirli müteahhitlere değil, tüm İzmir'e büyük zarar veriyor. Ancak biz İzmirliler'in hakkını aramaya ve meydanın boş olmadığını göstermeye devam edeceğiz. Bu yapıyla mücadelemiz sürecek. Tüm müteahhit arkadaşlarımız da inanıyorum ki; bu haklı davamızda bize desteklerini esirgemeyecektir" dedi.

"NEDEN SESİNİZ ÇIKMIYOR?"
Müteahhitler Federasyonu olarak, sektörün aleyhinde olacak birçok yasaya, daha kimsenin haberi olmadan engel olduklarını söyleyen Nasır, Bakanlık'ın ve Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu planlar olunca itiraz eden, ekonominin çarklarının dönmesini engelleyen meslek odalarının, hem İzmir'e tozu yutturup, hem de pahalı beton satan çimento firmalarına gelince tek kelime söz etmediklerini ileri sürdü. "Meslek odaları neden kentin göbeğindeki çimento firmalarına ses çıkarmıyor" diye soran Necip Nasır sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz Türkiye'de 300 bin müteahhitten oluşan büyük bir gücüz. Bu gücümüzü ülkemizin faydasına kullanmak yolunda daha aktif ve daha cesur olmamız gerek. Şimdiye kadar tartışmaya açılmayan konuları ve yapıları artık tartışmaya açma vakti gelmiştir. Tüm üyelerimiz kendilerine sahip çıkan derneklerine sonuna kadar destek vermeli. Sektörü kurumsallaştırmak için daha çok çaba göstermeliyiz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çimento firmalarına tepki giderek artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN