Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Partili Dag'dan Sertel'e sert tepki

CHP'li Atila Sertel'in, Cumhurbaskanı için söyledigi sözlere tepki gösteren Dag "Bu seviyesiz konusmalarla milletin gözünde her gün daha da küçülüyorlar" dedi

Giriş Tarihi: 27.1.2016
AK Partili Dag'dan Sertel'e sert tepki
AK Parti Izmir Milletvekili Hamza Dag, bir televizyon kanalına konuk olarak katılan ve açıklamaları tartısılan CHP Izmir Milletvekili Atila Sertel'in sözlerine sert tepki gösterdi. Cumhurbaskanı Recep Tayyip Erdogan'a sarf edildigi iddia edilen sözlerle ilgili muhalefetin mantıklı bir yaklasım sergilemedigini ifade eden Dag, "Bizler siyasetçiyiz, halkın oyu ile meclise kendilerini temsil için gönderdigi vekilleriz. Bizler bir seyler söylerken dikkat etmeli, topluma örnek olabilecek konusmalar yapmalıyız" dedi. Muhalefetin tutumunu da elestiren AK Partili Dag, söyle devam etti: "Balık bastan kokar. Her seyden öte projeler üzerinden, fikirler üzerinden konusmalıyız. Dolayısı ile hiçbir fikri, mantıki yönü olmayan, söyleyenin insanlıgından dahi süphe uyandıran bu tür konusmalara cevap vermek lafügüzaf olacaktır. Aslında bu durumun buraya gelmesini özetleyen çok güzel bir atasözümüz var. Imam hata yaparsa cemaat ne yapmaz ki mahiyetinde, yasanılan durum ne yazık ki tam da bu. Muhalefet mantıklı hiçbir yaklasım sergilemedigi gibi kim daha seviyesiz bir üslup kullanırsa, daha çok hakaret ederse en iyi muhalefeti yaptıgını zanneder hale geldi. Oysa milletin gözünde her gün daha da küçülüyorlar farkında degiller. Insanların seçtiklerine, her seyden öte insana saygı duymayan, kendi gibi olmayan her seyi inkar ve yok noktasında hareket eden bu zihin altyapısını bugüne kadar muhatap almadık, almamaya da devam edecegiz."

NE DEMİŞTİ
CHP Izmir Milletvekili Atila Sertel, katıldıgı bir televizyon programında, "Biz hem çok sanslıyız hem çok sanssızız. Aynı yüzyıl içinde hem Türkiye'ye bir deha gelmistir ve ne yazık ki Türkiye'nin de bir delisine denk geldik. Dehamız Mustafa Kemal Atatürk'tür. Digerini de zaten siz biliyorsunuz. Manisa'ya açılan hastanenin de niye a��ıldıgını iyi biliyorsunuz. Allah onu oraya getirmeyi nasip etsin" demisti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili Dag'dan Sertel'e sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN