Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olagan süpheli Zeynep Altıok

CHP, günlerdir TBMM'deki odasından Atatürk portresini indiren milletvekilini arıyor. Partililer iddiayı dogruluyor. Eski vekil Sahin Mengü'ye göre o kisi Izmir Milletvekili Zeynep Altıok

Giriş Tarihi: 27.1.2016
Olagan süpheli Zeynep Altıok
Cumhuriyet Halk Partisi'ne mensup bir milletvekilinin Meclis'teki odasında bulunan Atatürk portresini indirdigi hatta çöpe attıgı yönündeki iddia günlerdir gündemi mesgul ediyor. Partide konunun kapatılmasını isteyenler de var üzerine gidilmesini de...Yalova Milletvekili Muharrem Ince'nin "dogru" dedigi iddiaya iliskin oklar Izmir Milletvekili ve CHP Genel Baskan Yardımcısı Zeynep Altıok'u gösteriyor. Altıok, kesin bir dille iddiaları yalanladı ve Atatürk'e baglı oldugunu ifade etti. Ancak Eski CHP Milletvekili Sahin Mengü, ''O kisi Zeynep Altıok'' dedi. CHP Genel Baskanı Kemal Kılıçdaroglu, Disiplin Kurulu'na talimat vererek olayın arastırılmasını istedi. Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın "gözümün önünde oldu" dedigi iddianın arastırılmasından nasıl bir sonuç çıkacagı merakla bekleniyor. Zira Muharrem Ince, Kılıçdaroglu'na seslenerek, "Ben lider olsam, bu skandalı 15 dakikada ortaya çıkarırdım" dedi. Bolu Milletvekili Tanju Özcan da "Artık sözün bittigi yerdeyiz nereye kadar susacagız" diyerek tepkisini dile getirdi. Tartısmaların odagındaki CHP Izmir Milletvekili Zeynep Altıok, "Magazin, dedikodu, iftira, yalan üzerinden siyaset yapılmaz. On yıllardır yazdıgım yazılarımda, kitaplarımda hem cumhuriyete hem Atatürk'e baglılıgım açık bir sekilde var" dedi.

CHP'YI MEZE YAPTIRMAYIN

Diger yandan AK Parti Izmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Cumhuriyet Halk Partisi'ne "PKK mikrobu" bulastırılmaya çalısıldıgını belirterek, CHP'ye oy veren Izmirlileri partilerine sahip çıkmaya çagırdı. Kocabıyık, HDP Kongresi'nde Istiklal Marsı okunmayıp, ölen PKK'lılar için saygı durusunda bulunulmasının siyasi tarihin utanç sayfalarında yerini alacagını ifade etti. Kongreye CHP Lideri Kemal Kılıçdaroglu'nun çelenk göndermesi ve CHP Temsilcisinin de burada yer almasına Izmirlilerin sessiz kalmayacagına inandıgını belirten Kocabıyık, "CHP'ye sahip çıkın. CHP'yi yedirmeyin. CHP'nin ihanet odaklarının elinde oyuncak ettirmeyin... Milli mücadelenin koca CHP'si Dersimli Kemal tarafından mandacıların kongresinde süs haline getirilmistir" dedi. Kendisini hayal kırıklıgına ugratan hususun Atatürk'ün partisi diye CHP'ye oy veren Izmirlilerin bu rezaletler karsısındaki suskunlugu oldugunu dile getiren Kocabıyık, "Ben CHP içerisindeki vatansever insanların gecikmis de olsalar bu rezaletlere dur diyeceklerine inanıyorum. Çünkü CHP Türkiye'nin partisidir. Kasetle genel baskan olmus bir kontrolsüz siyasetçi tarafından PKK ihanetine meze yapılamaz. Benim samimi uyarım söyle ki CHP'ye sahip çıkın CHP'yi yedirmeyin, CHP'nin ihanet odaklarının elinde oyuncak ettirmeyin. Atatürk'ün aziz ruhunu daha fazla incittirmeyin" diye konustu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olagan süpheli Zeynep Altıok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN