İTB'den Ankara çıkarması

Giriş Tarihi: 28.1.2016
İTB'den Ankara çıkarması

İki günlük Başkent çıkarmasında 6 bakanla görüşen İzmir Ticaret Borsası Başkanı Kestelli ve beraberindeki heyet, Borsa'nın faaliyetleri ve güncel konularda görüş alışverişinde bulundu

İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve Meclis Başkanı Barış Kocagöz koordinasyonundaki Borsa Heyeti, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere iki günlük bir Ankara programı yaptı. Heyet, ilk gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'i ziyaret etti. Çarşamba günü gerçekleşen ikinci gün programında ise Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ziyaret edildi. İTB Heyeti; Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Meclis Başkanı Barış Kocagöz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ercan Korkmaz, Yalçın Yılmaz, Sayman Üye Bülent Arman, Yönetim Kurulu Üyeleri Tayfur Akın, Şeref İyiuyarlar, Bülent Uçak ve Genel Sekreter Erçin Güdücü'den oluştu. Bakanlık ziyaretleri programı boyunca heyete Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve Necip Kalkan da eşlik etti.

'YILDIRIM' DESTEK
İlk gün ziyaretleri kapsamında heyetin ilk durağı Bakanı Binali Yıldırım oldu. Bakanlık binasında gerçekleştirilen görüşme esnasında Yıldırım, "Kentin kalkınması ve daha da ileriye gidebilmesi için Sivil Toplum Örgütleri ve tüm paydaşlarla ortak hareket ederek elbirliği ile çalışacağız. Bu bağlamda İzmir Ticaret Borsası'nın ziyareti oldukça değerli" ifadelerini kullandı. İTB Başkanı Kestelli ise İzmir'in, İstanbul'un dışında ülkenin gelişimi için ilk cazibe merkezi olduğu algı ve inancının yerleştirilmesi gerektiğinden bahsederek, İzmir'in Akdeniz çanağının yeni Barselona'sı olabileceği fikrini aşılamak gerektiği ve bu konuda Bakanlık desteğinin oldukça önemli olduğunu vurguladı. Daha sonra Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'nin makamına konuk olan İTB heyeti, ardından da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nu ziyaret etti. Ziyarette İTB'nin yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Borsa Heyeti ziyaret programı kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da TBMM Ofisi'nde nezaket ziyaretinde bulunarak bir süre sohbet etti. İlk gün ziyaretleri kapsamında Borsa heyetinin son durağı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in makamı oldu. Faruk Çelik'e başarılar dileyen Kestelli, "İzmir ve Borsamız, bu sektörün Türkiye'nin itici güçlerinden biri olması için yapılması gerekenler konusunda işbirliğine sonuna kadar açık. Bu konuda üzerimize düşenleri yapmaya hazırız" dedi. Borsa Yönetimi ikinci gün ziyaretleri kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ı ziyaret ederek Borsa faaliyetleri ve güncel konularda görüş alışverişinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İTB'den Ankara çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN