Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Torbalı'nın cazibesi İZBAN'la katlanacak

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 6 Şubat'ta başlayacak İZBAN seferleriyle yeni bir dönemin açılacağına ve Torbalı'nın ikinci bir sıçrama yapacağına inandığını söyledi

Giriş Tarihi: 31.1.2016
Torbalı'nın cazibesi İZBAN'la katlanacak
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Aliağa ile Torbalı arasında 6 Şubat'ta başlayacak İZBAN seferlerinin ilçenin marka değerini artıracağını söyledi. Hızlı tren hattının devreye girmesiyle Torbalı'dan İzmir'e ve İzmir'den Torbalı'ya ulaşımın hızlı, ucuz ve konforlu olacağını ifade eden Başkan Görmez, "Torbalı'nın tarihinde ikinci bir sıçrama yaşayacağına inanıyoruz. Kentin tarihindeki ilk sıçrama bundan 150 yıl kadar önce inşa edilen İzmir-Aydın Demiryolu hattı ile olmuştur. Türkiye tarihinin bu ilk demir yolu hattının faaliyete girmesiyle Torbalı, küçük bir kasaba iken bugünün yüz altmış bin nüfuslu metropol ilçesine dönüşmüştür. Şimdi de İZBAN'ın hızlı tren faktörünün Torbalı tarihinde önemli bir aktör olacağını düşünüyoruz" dedi.

İLÇE KABUĞUNU KIRACAK
İZBAN seferlerinin başlaması ile Torbalı'nın kabuğunu kıracağını dile getiren Adnan Yaşar Görmez, şu görüşleri diye getirdi: "Tam bir sanayi bölgesi olan bunun yanında tarım potansiyeliyle bilinen turizmde de yıldızı parlayan Torbalı'nın dışa açılma hamlesi İZBAN ile son raddeye ulaşacak. İZBAN ,Torbalı ekonomisine ,kentin sosyokültürel yapısına yeni bir ivme kazandıracak. Kentin marka değeri artacak ve burası İzmir'e ulaşımın avantajı bakımından daha cazip bir yerleşim olacak. Torbalı'nın Metropolis gibi tarihi güzelliklerinin tanıtılması için de bir fırsat oluşturacak. Seferlerin başlaması son yıllarda araç trafiği artan İzmir-Aydın Karayolu üzerindeki baskıyı da hafifletecek. Şahsi araçlarıyla İzmir'e gidenler İZBAN'a yönelecek. Vatandaşlarımız ucuz, konforlu ve hızlı bir şekilde yolculuk yapacak. Başta, Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı'mız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere emeği geçen herkese minnettarız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Torbalı'nın cazibesi İZBAN'la katlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN