Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP Manisa'da mescit kavgası

CHP'li vekil Biçer, ilçe başkanlığı binasına mescit açılmasını eleştirdi. İl Başkanı Tokul da, "Bu tartışmalar basın önünde yapılmamalı" dedi

Giriş Tarihi: 2.2.2016
CHP Manisa'da mescit kavgası
CHP Manisa İl Başkanlığı'nı ziyaret eden CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, partisinin Şehzadeler İlçe Başkanlığı Binası'na mescit açılmasını eleştirip, yapılanı 'ötekileştirme' olarak niteledi. CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul da bir kısım partilinin mescit talebinde bulunduğunu belirterek, bu tartışmaların basın önünde yapılmaması gerektiğini söyledi. Parti meclisi üyeleri Mevlüt Dudu ve Ali Öztunç'un da bulunduğu ziyarette Şehzadeler İlçe Başkanlığı'nda açılan mescit tartışması damga vurdu. Parti binasında mescit açılmasını doğru bulmadığını söyleyen CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, "Mescit açılması ötekileştirmek anlamına geliyor. Çünkü laiklik ilkesi bağlamında toplumun hiçbir kesimini inanç ve mezhep olarak ayrıştırmaya hakkımız yok. Eşit yurttaşlık kavramına saygılıyız. Onun dışında hiçbir ayrıştırmayı kabul edemeyiz" diye konuştu.

"TALEP ETTİLER"
Milletvekili Biçer'in açıklamasının ardından ortam gerilirken CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, "Keşke vekilimiz bizim açıklamamızı bekledikten sonra bu konuya girmiş olsaydı. Orası bir ibadethane olarak partili üyelerimizin talebi üzerine tahsis edilmiş bir yerdir. Laikliği savunan bir partiyiz. Bu tür olayların basında yer almasını çok doğru bulmuyoruz. Burası yıllarca emniyet olarak hizmet verdi. İnsanların yıllarca işkence gördükleri yerler düzenleyerek sosyal yaşam alanları yaratıldı. O işkence yerlerinden bir tanesi de partililerin talebi üzerine ibadet yeri olarak tahsis edildi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Manisa'da mescit kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN