Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üçkuyular Pazarı için acil çözüm bulunmalı

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, Üçkuyular'daki 25 yıllık semt pazarının kaldırılmasının vatandaşı ve esnafı mağdur etmemesi için yerel yönetimlere işbirliği çağrısında bulundu

Giriş Tarihi: 2.2.2016
Üçkuyular Pazarı için acil çözüm bulunmalı
Üçkuyular'da 25 yıldır faaliyet gösteren semt pazarının kaldırılacağını ancak belediyelerin konuya duyarsız kaldığını belirten AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, vatandaşların ve esnafın mağdur olmaması için yerel yönetimlerle ortak çözüme hazır olduklarını ifade etti. Pazaryerinin kurulduğu bölgede 14 mahallede ikamet eden vatandaşın yıllardır alışveriş yaptığını, 750 esnafın tezgah açtığını, durumun hem vatandaşı hem de esnafı zora soktuğunu vurgulayan Kalkan, "Bu sorun iki kesimi ilgilendiriyor. Burada iki mağdur var. Birincisi çevrede bulunan 14 mahallede yaşayan 100 bin vatandaş, diğeri de tezgah açan 750 tane esnaf. Bu 750 esnafın ailelerini ortalama 4 kişiden hesaplarsak 3 bin kişi bu pazar sayesinde geçimini sağlıyor. Vatandaşlar da 'pazaryeri kalkmasın' diyor. Esnaf da 'Biz bu kadar esnaf nereye gideceğiz' diyerek kara kara düşünüyor. Burada İzmir hatta Ege Bölgesi'nin 4 bir yanından gelen esnaf var. Bunların hepsi geçimini bu pazaryerinde sattığı mahsuller ile sağlıyor. Turgutlu'dan pazara gelen Hatice Teyze dağlardan topladığı otları haftanın bir günü açtığı tezgahta satarak evine ekmek götürüyor. 25 yıllık bu pazar yerinde onun gibi daha niceleri var" dedi.

MAĞDURUN YANINDAYIZ

Yerel yönetimlere ortak fikirle en uygun yeri tespit etme çağrısında bulunan Kalkan, "Biz mağdurun yanındayız. Çevre koşullarını göz önünde tutarak bir yer tespiti yapılmalı. Projenin ve yerin incelenmesi lazım. İncelendikten sonra bir şey söyleyebiliriz. Üzerinde çalıştığımız sahiplendiğimiz bir konu. Yerel yönetimlerle ortak çalışmaya hazırız. Yeter ki 100 bini aşkın vatandaşımızın istifade ettiği binlerce esnafımızın para kazandığı pazar yerine bir yer bulalım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üçkuyular Pazarı için acil çözüm bulunmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN