Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siyasi ahlak yoksunu sözleri iade ediyoruz

Parti içinde kurultayları kazanan ama girdiği her seçimi kaybeden CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun halkın oylarıyla seçilen ilk Cumhurhurbaşkanına yönelik hakaretleri için suç duyuruları yapıldı

Giriş Tarihi: 3.2.2016
Siyasi ahlak yoksunu sözleri iade ediyoruz
Partisinin 35. Olağan Kurultayı'ndaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hakaretamiz ifadeleri kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Ege Bölgesi'ndeki AK Parti teşkilatlarından adeta suç duyurusu yağıyor. İzmir, Denizli, Manisa, Aydın, Balıkesir, Uşak ve Muğla AK Parti İl Başkanlıklarındaki yöneticiler şehirlerindeki savcılıklara giderek Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sarf ettiği hakaret dolu sözler nedeniyle şikayetçi oldu. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve ilçe başkanları 1 Şubat'ta İzmir Adliyesi C Kapısı önünde düzenledikleri basın toplantısında Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi. Delican yaptığı açıklamada,"Kendi partisinde yedi kez kongre kazanmış ancak ülke genelinde beş seçim kaybetmiş olan bir siyasi liderin Cumhurbaşkanımıza uzattığı dil çirkindir. Muhalafet lideri olarak kalmaya devam edecektir. Kendi partisinde yedi kongre kazanıp ülke genelinde beş seçim kaybeden muhalafet bozuntusuna verilecek en iyi cevap hukuksal yoldur" dedi.

MİLLETE DE HAKARET VAR

AK Parti Denizli İl Teşkilatı üyeleri de İl Başkanı Necip Filiz önderliğinde Denizli Adliye Sarayı'na giderek Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Filiz, "Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı o makama oylarıyla getiren vatandaşları değil, oy vermeyenleri bile hayrete düşürmüştür" diye konuştu. AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Aytaç Arslan, yönetim kurulu üyeleri ve partililer, 29 Ocak'ta Kılıçdaroğlu'na suç duyurusunda bulundu. Aydın Adliyesi önünde bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, "Biz Aydın AK Parti ailesi olarak siyasi ahlaktan yoksun bu üslubu reddediyoruz. Kılıçdaroğlu'nun bu hakaretleri sadece Sayın Cumhurbaşkanımıza değil onu seçen millete ve millet iradesinedir" şeklinde konuştu. AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugüne kadar girdiği bütün demokrasi sınavlarından alnının akıyla çıktığını ifade ederek, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, cumhurun yani halkın gerçek temsilcisidir. Cumhurbaşkanımız kendisine oy versin vermesin bütün vatandaşlara eşit mesafededir ve hiçbir ayrım yapmadan görevini en üst düzeyde icra etmektedir. Cumhurbaşkanımıza yapılan hakaret, Türk milletine yapılmıştır" dedi.

BAŞARISIZLIĞINI ÖRTÜYOR
AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan ve yönetimi de Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. İl Başkanı Orkan, "Türkiye tarihinde ilk kez, milletin oylarıyla seçilmiş olan cumhurbaşkanımıza, hiç kimsenin hakaret etme hakkı yoktur. Kazanamadığı her seçim sonrası hakaret etmeyi kendine misyon edinmiş kişilerin, bu yaptıkları kabul edilemez. Diktatörlükle suçladığı makama muhalefet edecek kadar özgür bir yapı varken, sürekli diktatör kelimesini kullanması gerçekten çok şaşırtıcı. Allah ıslah etsin demekten başka söyleyecek bir şey bulamıyorum" şeklinde konuştu. Muğla İl Başkanı İhsan Küreci de gazetecilere yaptığı açıklamada, hukuk devletinde haddi aşan sözlerin karşılıksız kalmaması gerektiğini savundu. Küreci, şunları dile getirdi: "Genel Başkan şunu iyi bilmelidir ki siyasi başarısızlıklarının üzerini, her fırsatta seçilmiş bir cumhurbaşkanına saldırarak örtemez. Bu hakaretler ve siyasi ahlaka aykırı söylemlerin karşılığı milletimizce mutlaka verilecektir. Biz öncelikle Genel Başkan'ın Cumhurbaşkanımıza sarfettiği 'Diktatör bozuntusu' sözünü kendisine iade ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siyasi ahlak yoksunu sözleri iade ediyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN