Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rotterdam Protokolü dönüm noktası olacak

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bandırma'ya Türkiye'nin vizyonunu yansıtacak bir proje kazandıracaklarını, Hollanda Rotterdam'daki liman işletmecilerinin tecrübelerinden yararlanacaklarını kaydetti

Giriş Tarihi: 4.2.2016
Rotterdam Protokolü dönüm noktası olacak
Balıkesir Delegasyonu'nun Rotterdam çıkarması ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza'nın, Bandırma'ya yapılacak tesis ve liman için Port of Rotterdam CEO'su Allard Castelein ile protokol imzalaması kentte memnuniyetle karşılandı. Başkan Uğur, "Rotterdam limanın tecrübelerinden yararlanıp ortak çalışmak için anlaşma yaptık. Hedefimiz Türkiye'nin en modern sanayi bölgesi ve limanını inşa etmek. CEO'ları 'Şu anda dünyada Port Of Rotterdam'ın işletmesini yaptığı 4-5 tane liman var.Türkiye ile bir ortaklığa hazırız' diyerek bizimle yapılan anlaşmadan mutlu olduklarını iletti" dedi.

BÜTÜN PAYDAŞLAR GİTTİ

Uğur, Rotterdam'da bir sanayi ve liman kompleksi işletme modeli olan Landlord sistemini, çevre ve güvenlik kontrol sistemini incelediklerini dile getirdi. Uğur, "Türkiye'nin vizyonu olacak projeyi Balıkesir Büyükşehir olarak biz aldık. Bandırma Marmara Denizi'nin kıyısında Avrupalıların Golden Ring (altın yüzük) dediği bir güzergahta yer alıyor" şeklinde konuştu. Başbakanlık Yatırım Destek Ajansı Başkan Yardımcısı Ali İhsan Erdem de, bir süredir bu yatırımı Türkiye'ye kazandırmak için çalıştıklarını söyledi. Türkiye'nin Hollanda Büyükelçisi Sadık Arslan ise yıllardır bu projenin konuşulduğunu, 45 kişilik bu geniş katılımlı delegasyonun bugüne kadar bu konuda atılmış en büyük adım olduğunu belirterek memnuniyetini ifade etti. Büyükelçi Sadık Arslan, yatırımın tüm taraflarının bir arada ve uzlaşı içinde sonuca odaklandığını görmekten mutlu olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rotterdam Protokolü dönüm noktası olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN