Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocaoğlu'na ilanlı tepki

Giriş Tarihi: 7.2.2016
Kocaoğlu'na ilanlı tepki

Göztepe'ye Hizmet Derneği İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na stat konusunda gazete ilanıyla hesap sordu: Spor aktiviteleri sizi bu kadar rahatsız mı ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan Karşıyaka ve Göztepe'nin stat projeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun açtığı davayı kazanması sonucu durduruldu. Göztepeliler, gazetelere verdikleri ilanla statların yapımına engel olan Başkan Kocaoğlu'ndan hesap sordu, açıklama yapmasını istedi. Göztepe'ye Hizmet Derneği tarafından verilen ilanda, "Her gün semti yaşanmaz hale dönüştüren AVM'lere birer birer izin verirken, yılda 17 gün yaklaşık 3 saatlik bir spor aktivitesinin yaratacağı festival ortamı sizi niye bu kadar çok rahatsız ediyor" diye Kocaoğlu'na tepki gösterildi.

İnşaatlar durdu
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gürsel Aksel'e yapılacak 21 bin kişilik stadyum konusunda arazi devriyle ilgili ayak direten ve inşaatın başlamasını geciktiren Kocaoğlu, Göztepe ve Karşıyaka stat ihalelerinin iptaline yönelik açtığı davayı geçtiğimiz günlerde kazandı. Davanın kazanılması sonucu her iki stat projesi de durdu. Maç yapmak için İzmir'de oynayacak stat bulamadıkları için çevre illere giden İzmir'in futbol takımları, yerel yönetimlerin engellemeleri sonucu uzun süre daha iç saha maçlarını şehir dışında oynamaya devam edecek.

Gazeteye İlan verdiler

Göztepe'ye Hizmet Derneği, Başkan Kocaoğlu'na olan tepkilerini dile getirmek için gazetelere ilan verdi. Sayın Aziz Kocaoğlu'na soruyoruz başlığıyla yayınlanan ilanda, "Gürsel Aksel Göztepe Stadyumu ile ilgili gerçek görüşünüz nedir? Çeşitli platformlarda defalarca "ben engel olmayacağım" dediğiniz halde neden inşaatı durduran mahkeme işlemlerine devam ettiniz, etmektesiniz? İhale edilmiş kamu arazileri üstüne yapılan, her gün semti yaşanmaz hale dönüştüren AVM'lere birer birer izin verirken, yılda 17 gün yaklaşık 3 saatlik bir spor aktivitesinin yaratacağı festival ortamı sizi niye bu kadar çok rahatsız ediyor? Türkiye'de spor alanında devrim yaratacak olma ihtimali sizi niye bu kadar rahatsız ediyor? Yukarıdaki tüm soruları bilgi sahibi olmadan soruyorsak bizim görmediğimiz bizim bilmediğimiz ne var bunları açık yüreklilikle açıklayabilir misiniz? Başta Göztepe çamiası olmak üzere İzmir spor kamuoyunu bu haklı mücadelemizde yanımızda olmaya davet ediyoruz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaoğlu'na ilanlı tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN