Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Eroğlu'ndan Denizli'ye müjdeler

Bakan Ramazanoğlu ile birlikte Denizli'deki törenlere katılan Veysel Eroğlu, kenti tabiat turizmine açacaklarını bildirdi

Giriş Tarihi: 8.2.2016
Bakan Eroğlu'ndan Denizli'ye müjdeler
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Denizli'de 33 milyon lira maliyetli 6 tesisinin açılışına, 3 tesisinin temel atma töreni ile sertifika törenine katıldı. Pamukkale Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen törene iki bakanın yanı sıra AK Partili milletvekilleri, belediye başkanları, partililer ve orman çalışanları katıldı. Denizli'ye 18 müjdeyle geldiğini, kentin 2040-2050 yılına kadar su sorunu olmamasını yeterli görmediklerini anlatan Eroğlu, "Büyük düşünüyoruz. Su bir şehirde yeterli dediğimizde en az 30-40 yıl sonrasının ihtiyacını karşılamak esastır. Denizli için 2060 yılına kadar su ihtiyacını karşılasın diye çalışmalarımızı yaptık" dedi.

DENİZLİ'YE 31 BARAJ

Denizli'ye bal ormanı kuracaklarını, gölet ve barajlar yapacaklarını, ceviz fidanı dağıtacaklarını belirten Eroğlu, "4 bin 547 tesis, 25 milyar liralık yatırım Ege Bölgesi'ne yapılacak. Denizli'de de 31 baraj, 74 sulama tesisi, 2 içme suyu temin tesisi, 126 dere ıslahı yapıp, 20 köprüyü de bitireceğiz. Üç şehir ormanı kuracağız, bal ormanı sayısını 10'a tamamlayacağız. 44 mesire yeri düzenleyeceğiz, Denizli'yi tabiat turizmine açacağız. Her tarafı ağaçlandıracağız" dedi. Türkiye'nin terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini belirten Eroğlu, "Merak etmeyin etrafımızda ateş çemberi var ama Türkiye dimdik ayakta. Bazı ülkeler, PKK terör örgütünü üzerimize sürerek bir şey yapacaklarını sanmasınlar. Son terörist etkisiz hale gelene kadar temizlenecek bunlar. Cenabı Allah'ın muradı ilahisiyle Türkiye şu anda yükselişte" diye konuştu. Bakan Sema Ramazanoğlu da Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Mardin'de açıklanan 10 maddelik Terörle Mücadele Eylem Planı'nda yer alan Aile Sosyal Destek Projesi'nin detayları hakkında bilgi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Eroğlu'ndan Denizli'ye müjdeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN