Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehrin kalbi eğitimde bu kadar geri kalamaz

Konak'ın TEOG sınavlarında 30 ilçe arasında 28. sırada bulunmasının "kabul edilemez" olduğunu vurgulayan Temel Yıldırım, "Konak ilçesi bürokratlar için yan gelip yatma yeri değil" diye konuştu

Giriş Tarihi: 8.2.2016
Şehrin kalbi eğitimde bu kadar geri kalamaz
AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavları derecelendirmesinde Konak'ın 30 ilçe arasında 28. sırada yer almasının "kabul edilemez" olduğunu söyledi. İlçe Gençlik Kolları'nca Güzelyalı'da dün düzenlenen kahvaltı organizasyonuna Temel Yıldırım, AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Adil Yüksel, AK Parti Konak Gençlik Kolları Başkanı Kemal Kınak, ilçe yönetimi ve gençlik kolları üyeleri katıldı. Temel Yıldırım, Konak'ta eğitimden spora, kültürden sanata kadar gençlerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çektiği konuşmada eğitim bürokrasisine seslenerek TEOG sonuçlarının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Bu yıl itibarıyla yeni hedefler koymaları gerektiğini belirten Yıldırım, kısa vadede atılacak adımlarla ilçenin başarı sıralamasında yükseleceğini, 5 yıl içerisinde ise Konak'ın İzmir genelinde en başarılı ilk 3 ilçe arasında olacağını söyledi. Yıldırım, "Şehrin kalbi eğitimde bu kadar geri kalamaz. İlçe bürokrasisinin en üstünden en altına kadar bu başarısızlıkta kimin payı varsa, herkes şapkasını önüne koyup düşünmeli ve başarının gelmesi için çözüm bulmalıdır. Konak, bürokratlar için yan gelip yatma, tatil yapma ve ego tatmini yeri değildir. Kentin merkezini yönetenler bunun heyecanını hissetmeli ve sorumluluğunu duymalıdır" dedi.

AKTİF OLUNMALI

Konak'taki dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması çalışmalarında daha aktif olunması gerektiğini altını çizen Yıldırım, "Özellikle kömür dağıtımının kış aylarında tamamlanması gerekiyor. Bu yüzden ilçeyle yaşayan, ilçenin sorunlarını kendisine dert edinen bürokrasiye ihtiyacımız var. Bu tarz konularda duyarlılık bekliyoruz. İlçedeki sorunların her platformda takipçisi olacağız. Konak'ta yaşayanlar sahipsiz ve çaresiz değildir. AK Parti her zaman elini taşın altına koyarak, daha yaşanır bir Konak için çabalarını sürdürecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehrin kalbi eğitimde bu kadar geri kalamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN