KSK taraftarı patladı Yeter Kocaoğlu yeter!

Göztepe ve Karşıyaka'nın statlarının yapılmasına inatla karşı çıkan Kocaoğlu, önceki akşam Karşıyaka Arena'da yeşil kırmızılı taraftarlarca tezahüratlarla protesto edildi

Giriş Tarihi: 12.2.2016
KSK taraftarı patladı Yeter Kocaoğlu yeter!
Eurocup 2. Tur K Grubu'nda önceki akşam Karşıyaka Arena'da Pınar Karşıyaka'nın İtalyan temsilcisi Grissin Bon Reggio Emilia'yı 109-66 mağlup ettiği maça, yeşil kırmızılı takımın muhteşem performansı kadar, tribünlerden yükselen tezahüratlar da damga vurdu. Karşıyakalı taraftarlar dakikalar boyunca, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından TOKİ'ye yaptırılacak Karşıyaka Stadı'nın ihalesini iptal ettiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu protesto etti. Taraftarların, "Stat yapmıyor, inatlaşıyor. Kocaoğlu İzmir'e hiç yakışmıyor", "Yeter Aziz Kocaoğlu yeter" şeklindeki tezahüratları salonu adeta inletti. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan Karşıyaka ve Göztepe'nin statlarının inşaatı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun açtığı dava sonucu durdurulmuştu. Göztepeliler, gazetelere verdikleri ilanla statların yapımına engel olan Başkan Kocaoğlu'na tepki gösterirken, Karşıyaka taraftarları da Kocaoğlu'nu Eurocup maçında attıkları sloganlarla protesto etti. AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli de "Gel şu davadan vazgeç Sayın Kocaoğlu! İzmirlinin talep ve isteklerine karşı gelme!" şeklinde tweet attı. Sürekli, daha sonra "Statlarımızın karşısındaki tüm engeller yavaş yavaş ortadan kalkarken siyasi ideolojilerle statlara engel olma! Kentimizin yanında ol" diye ikinci tweetini atarak Kocaoğlu'na tepki gösterdi. Karşıyakalı taraftarlar sosyal medya üzerinden de Kocaoğlu'na öfkelerini dile getirdi. Karşıyaka Stadı isimli Facebook sayfasından, Pınar Karşıyaka Eurocup maçında sloganlar atılırken çekilen görüntüler yayımlandı. Ayrıca aynı sayfadan, "Aziz Kocaoğlu yeter. Sen nasıl stada engel olursun? Sen nasıl Karşıyaka'nın geleceğine engel olursun?" diye ileti paylaşıldı. Nurovic Nurullah Sezer adlı kullanıcı, "Devam devam. Bizim zamanımızı yedi. Pes edene kadar devam" diye yorum yaparak protestoları desteklediğini ifade etti. Abdullah Kasap isimli taraftar ise "Sıra Aziz'e dava açma zamanı. Görevi kötüye kendi menfaatlerine kullanıp halkı hiçe saydığı için" derken, Mehmet Gülteş, "Hani İzmir'i İzmirlilerle yönetecekti. Ne oldu? Alayı yalan" diye tepki gösterdi.

CHP'Lİ BAŞKAN DÜZEYİNİ GÖSTERDİ
İzmir'deki stat sorununu CHP İl Gençlik Kolu Başkanı Sinan Sarıküse ile AK Parti İl Gençlik Kolu Başkanı Adil Yüksel de twitter'da tartıştı. Ancak Sarıküse'nin "akİt" şeklindeki paylaşımı, seviyesi hakkındaki şüpheleri de beraberinde getirdi. Kendisini eleştirenlere hakaretle karşılık veren Sarıküse'nin defalarca "Alsancak Stadı'na AVM yapılmayacak" denilmesine rağmen hala "Söyle Hamza Dağ stat mı AVM mi basit soru!" şeklindeki paylaşamı da "acaba idrak sorunu mu var" dedirtti. Adil Yüksel ise "Mevkidaşım Sarıküse'yi seviyeli siyasete davet ediyorum. Attığın tweetle bana bu gece bir başkan olarak neler yaparsam kendi saygınlığımı ve seviyemi yerle bir ederim gösterdin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KSK taraftarı patladı Yeter Kocaoğlu yeter!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN