CHP'liler sınıfta kaldı

Hayırseverlerden gelen 300 erzak kolisini Suriyeli Türkmenlere gönderdiklerini söyleyen AK Partili Yıldırım, "CHP'li belediyeler ise 'sosyal demokratız' deyip bu konuya seyirci kalıyor" dedi

Giriş Tarihi: 13.2.2016
CHP'liler sınıfta kaldı
AK Parti Konak Sosyal İşler Başkanlığı, İzmir'de yaşayan Suriyeli Türkmenlere kucak açtı. Hayırseverlerden gelen 300 erzak kolisi, Basmane Tren Garı'nda Suriyeli Türkmenlere dağıtıldı. Canlarını kurtarmak için Suriye'deki savaştan kaçıp İzmir'e gelen Halep ve Bayırbucak Türkmenleri, AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım'a kendilerine gösterdiği ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti. Yardım kampanyası hakkında konuşan Yıldırım, "AK Parti Konak Sosyal İşler Başkanlığımız hayırseverlerden gelen erzak yardımlarını ihtiyaç sahibi Türkmen kardeşlerimize ulaştırdı. 300 kişiye erzak kolisi dağıttık. Kampanyamıza destek olmak isteyen başka hayırseverler olursa bize ulaşabilirler. Şimdi olduğu gibi kendi elleriyle Suriyeli kardeşlerimize yardımda bulunabilirler" dedi. İzmir'de Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi başta olmak üzere CHP'li belediyelerin savaştan kaçarak İzmir'e gelen göçmenlere karşı duyarsız olduğunu söyleyen Yıldırım, "Belediyeler bu anlamda kötü bir sınav verdi. Sınıfta kaldılar diyebiliriz. Bu tip kampanyaları düzenleme görevi aslında belediyelerin işi. Ancak belediyeler bu konuda politik davranıyor. Aslında Türk toplumu olarak son derece duyarlı ve misafirperveriz" diye konuştu. Yardımların amacına ulaştığını görünce mutluluklarının bir kat daha arttığını sözlerine ekleyen Yıldırım, "Sıcak kış günlerinde sıcak bir umut olmak, kardeşlerimizin acılarını bir nebze olsun da dindirmek amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ensar muhacir ilişkisi içinde inancımızın da gereği olarak zor durumda olan kardeşlerimize destek olmaya gayret ediyoruz. CHP'li belediyeler, 'Sosyal demokratız' deyip göçmenlerin dramına seyirci kalıyorlar" şeklinde konuştu.

İYİ KÖPRÜ KURDUK
Erzak ağırlıklı olmak üzere kıyafet de dahil hayırseverlerden yeni destekler beklediklerini dile getiren Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi kuruyoruz. Bütün sivil toplum kuruluşlarını dayanışmaya davet ediyorum. CHP'li belediyeler de bu insanlık dramına sessiz kalmasınlar. Belediyeler kaldırımda karton üzerinde yatanlara gözlerini kapatıyor. İnsanları ağırlamak için ellerini bile kıpırdatmıyorlar. En azından soğuk kış günlerinde bu drama seyirci kalmasınlar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'liler sınıfta kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN