Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efes denize iniyor

Çeşme Kaymakamı Erkayıran ve DTO İzmir Şube Başkanı Öztürk, Efes'teki bazı heykellerin benzerlerinin su altına indirilmesi projesini Vali Toprak'a anlattı

Giriş Tarihi: 13.2.2016
Efes denize iniyor
ÇEŞME'YE DEĞER KATACAK
Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran ve Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, İzmir Valisi Mustafa Toprak'ı ziyaret edip, ilçeyi dalış turizminde önemli bir merkez haline getirebileceği belirtilen, Efes Antik Kenti'ndeki heykellerin benzerlerinin su altına indirilmesi projesini anlattı. Projeyi Vali Toprak'a detaylı şekilde anlatan Erkayıran, amaçlarının ilçeyi turizmde marka yapmak olduğunu söyledi. Erkayıran, dalış turizmini İzmir ili kıyı şeridinin tamamına yaymayı hedeflediklerini söyledi.

Vali TOPRAK PROJEYİ BEĞENDİ
DTO Başkanı Yusuf Öztürk ise, Çeşme'nin dalış turizminde çekim merkezi olacağını söyledi. Öztürk, "Oluşturmayı planladığımız sualtı sergisi ile Çeşme'nin ve Ege'nin, dünyada cazibe merkezi haline geleceğine inanıyorum" diye konuştu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Toprak, Çeşme'nin ve İzmir'in turizmde marka değerini artıracak her çalışmaya destek vereceklerini belirtti, "Bu gibi projeler geçmişteki güzellikleri bugünle bütünleştirmemize, daha iyi bir şekilde birbirimizi anlamamıza sebebiyet veriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efes denize iniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN