Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmirliye verilen değer bu mu!

Giriş Tarihi: 15.2.2016
İzmirliye verilen değer bu mu!

Boğaziçi'nde konteynırın yanına konulan otobüs durağında bekleyenlerin burunlarının direği sızlıyor. Sahil Bulvarı'ndaki yeni durakların yerleri belirlenirken can güvenliğinin hesaba katılmadığı gözleniyor

İzmir'in Konak ilçesi sınırlarındaki Göztepe ve Boğaziçi'nde otobüs duraklarının yerleri değiştirilirken, insan sağlığı ve güvenlik gibi temel kriterlerin gözardı edilmesi, bölgede yaşayan vatandaşların tepkisine yol açtı. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda başlatılan tramvay çalışmalarından dolayı birçok otobüs durağının yeri değişitirilirken, Göztepe'de sabah işe gidiş saatlerinde yoğunluğun en fazla yaşandığı otobüs durağı kaldırılarak yerine geçici durak yapıldı. Kapalı durak kaldırılarak yerine derme çatma bir durak konuldu. Hiçbir güvenlik tedbiri alınmadı. Vatandaşlar, hız sınırının saatte 70 kilometre olduğu Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndaki Güzelyalı Durağı'nda yol üzerinde ya da tramvay inşaatının içerisinde otobüs bekliyor. Yetkililer, duraklarda otobüslerin yanaşması için cep yapmayı da unutunca, seyir halindeki otomobiller, önünde yolcu almak için bir anda duran otobüslere çarpmamak için zorlukla durabiliyor.

ÇÖP KOKULU DURAKLAR
Boğaziçi semtinde ana cadde üzerindeki Boğaziçi Durağı da mülkiyet sorunu nedeniyle, buradan 100 metre uzağa taşındı. Durağın yeni yeri gelişi güzel belirlendiği için obüs durağı ile çöp konteynırı iç içe hale geldi. Durağa gelen vatandaşlar, kış aylarının yaşanmasına rağmen yoğun çöp kokusu içinde otobüs bekliyor. Konak Belediyesi'ne ait çöp konteynırlarının yerinin değiştirilmesi için hiçbir adım atılmayan durağı görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Otobüsün yanaşmasının ardından durakta inen yolcular ise daha büyük sürpriz ile karşılaşıyor. Otobüsün kapıları tam çöp konteynırlarının önünde açılıyor. Çevre sakinleri ve durağı kullanan vatandaşlar "bize verilen değer bu mu" diyerek duruma tepki gösteriyor.

DEĞERİMİZ YOK MU?

Soğuk havaya rağmen çöplerin koktuğunu dile getiren Hakkı Duran, "Biz, bu otobüslere bedavaya binmiyoruz. Hizmet verirken belli standartlar olmalı. Biz burada insan değil miyiz? Birisi gitse yetkililerin evinin önüne çöp dökse bununla yaşayabilirler mi? Burunları kokudan çatlar. Konteynırlar Konak Belediyesi'nin, duraklar Büyükşehir'in. Bu sorunu çözecek belediye hangisiyse, gelsin çözsün" diye konuştu. Çöp konteynırlarının kaldırılması için muhatara başvurduklarını belirten Yaşar Yılmaz, "Kime söylenmesi gerekiyorsa ilettik. Ama demek ki bu bölgede yaşayan insanların hiçbir değeri yok. Vicdanlarına bırakıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmirliye verilen değer bu mu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN