AK Parti'de kardeş belediyeler buluştu

İzmir'deki AK Partili belediyeler, Büyükşehir'in yaptığı ayrımcılığın önüne geçmek adına yedi belediye ile kendilerine ağabeylik yapması için "Kardeş Belediye" protokolü imzaladı

Giriş Tarihi: 18.2.2016
AK Parti'de kardeş belediyeler buluştu
AK Parti, Büyükşehir Belediyesi kendisinde olmayan illerdeki AK Partili belediyelere yapılan ayrımcılığın önüne geçmek adına yürüttüğü "Kardeş Belediye" projesi İzmir'de de hayata geçirildi. Gerek proje desteği, gerek teknik destek gerekse araç gereç desteği yapmanın amaçlandığı "Kardeş Belediye" projesi için İzmirli AK Partili Torbalı, Kemalpaşa, Ödemiş, Selçuk, Kınık, Kiraz ve Menderes belediyeleri, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden seçilmiş yedi AK Partili belediye ile protokol imzaladı. AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen projenin basın toplantısına AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, ağabeylik yapacak İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve İzmir'deki AK Partili yedi belediye başkanı katıldı.

"İZMİR GERİYE GİDİYOR"
İzmir'deki AK Partili belediyelere ayrımcılık yapıldığını ve hizmet götürmek adına önemli sıkıntıların yaşandığını belirten Hotar, "'Şu belediye şunu yapıyor, bu belediye yapmıyor' demiyorum herkes kendini biliyor. İlçeye, mahalleye daha iyi hizmet vermek, AK Parti'nin belediyecilik anlayışını ortaya koymak istiyoruz. Denizli'ye gidin Konya'ya gidin, 2 yıl sonra bir daha gidin gelişmeyi göreceksiniz. Ama İzmir'e bakın bir il geriye gider mi? Gidiyor. Bizden talep edilen her şeyi yerine getirdik. Getirmeye de devam edeceğiz. Biz hiçbir belediyeye ayrımcılık yapamayız çünkü o ilçeyi cezalandırmaktır bu. Hedefimiz önümüzdeki seçimlerde herkesi AK Partili Belediye ile tanıştırmak" dedi. Kardeş Belediye projesi kapsamında İzmir'e fikir alışverişi ve katkıda bulunmak adına belediye başkanları ile geldiklerini belirten Özhaseki ise, "Kardeş Belediye, AK Parti olarak yıllar önce başlattığımız bir projedir. Amaç, büyükşehirden destek alamayan belediyelerimize destek olmak" dedi. İzmir'in jeolojik olarak çok avantajlı oldu- ğunu da vurgulayan Özhaseki, şöyle devam etti: "Avantajlara rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi, kenti olması gereken yere taşıyamadı. Ama Türkiye'de belediyecilik gayet iyi ilerlerken hiçbir avantajı olmayan kentler bile yükselişe geçmişken İzmir hiç beklediğimiz bir halde değil. Çok güzel statlar projeler yapılabilir arkadaşlarımızla istişare edip yardım etmek isteriz."

İŞTE KARDEŞ BELEDİYELER
Kardeş Belediye projesi kapsamında Torbalı Belediyesi ile Ankara Altındağ Belediyesi, Selçuk Belediyesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kınık Belediyesi ile İstanbul Zeytinburnu Belediyesi, Ödemiş Belediyesi ile İstanbul Fatih Belediyesi, Menderes Belediyesi ile Konya Selçuklu Belediyesi, Kemalpaşa Belediyesi ile İstanbul Bahçelievler Belediyesi, Kiraz Belediyesi ile Kayseri Melikgazi Belediyesi kardeş belediye oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'de kardeş belediyeler buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN