İzmir'e şehit ateşi düştü

Giriş Tarihi: 19.2.2016
İzmir'e şehit ateşi düştü

Diyarbakır'daki saldırıda şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş Çelik'in İzmir'deki baba ocağında yas var. Annesi "Beni oğlumun yanına götürün" derken eşi ise fenalık geçirdi

Diyarbakır-Bingöl karayolunda PKK'lı teröristlerce yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 6 asker şehit oldu. Hain saldırı sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş Halit Zilani Çelik'in İzmir'deki baba ocağına ateş düştü. Konak ilçesi Mehmet Akif Mahallesi'nde yaşayan şehidin babası Mehmet, annesi Cennet, eşi Suna, kızı Mesude (13) ve oğlu Mustafa (12) ile yakınlarına acı haberi askeri yetkililer verdi.

İZİNDEN YENİ DÖNMÜŞTÜ
Askerlere sarılan anne Cennet Çelik, "Ne olursunuz, beni hemen oğlumun yanına götürün" diyerek gözyaşı döktü. Fenalaşarak yere yığılan eşi Suna Çelik ile bazı yakınlarına, sağlık ekiplerince müdahale edildi. Yaklaşık 2 yıl önce Diyarbakır'da göreve başlayan şehidin, 3 ay önce eşi ve çocuklarını terör olaylarının artması üzerine ailesinin yanına gönderdiği, izne geldiği İzmir'den 15 gün önce görev yerine döndüğü öğrenildi. Şehidin kuzeni Esma Çelik, amca oğlu Halit Zilani Çelik'in sabah saatlerinde aradığı eşi ve çocuklarıyla telefonda konuşup kendisini merak etmemelerini söylediğini anlatarak, "Ailesi hep endişeliydi. Yerin atında tünelde yaşayanlara, insan olmayanlara lanet olsun. Ben bile elime silah alıp onları taramak istiyorum. Artık buramıza kadar geldi" diye konuştu. Bu arada şehidin, sosyal paylaşım sitesindeki sayfasının kapağına Sur ilçesinde şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş Tamer Meriç'in fotoğrafını koyduğu, "Asker çocuğu olmak, aylar sonra gelen babamıza hasretle sarılmaktır" başlıklı yazıyı paylaştığı görüldü.

PATLAYICI KULLANDILAR
Dün meydana gelen olayda Diyarbakır-Bingöl karayolunda PKK'lı teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu altı asker şehit oldu, bir asker ağır yaralandı. Saldırıda hain örgütün bir ton patlayıcı madde kullandığı ve yaklaşık 350 metre kablo döşeyerek patlayıcıyı infilak ettirdikleri ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e şehit ateşi düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN