'Esnaf daha da büyüyecek'

Giriş Tarihi: 28.2.2016
'Esnaf daha da büyüyecek'

İzmir Esnaf Odası'nı ziyaret eden Bakan Tüfenkci "Esnafımıza verdiğimiz desteği sürdürerek daha da büyümelerini sağlayacağız" dedi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Esnaf ve Sanatkarları bilgilendirme toplantısı İzmir'de yapıldı. Toplantıya Gümrük Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, İzmir Vali Yardımcısı Ufuk Seçilmiş, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ile esnaf oda başkanları ve 1200'ün üzerinde esnaf katıldı. Toplantının ardından, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkci, İESOB'ni ziyaret etti. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren İESOB Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu, hükümet ve bakanlığın yaptığı düzenleme ve uygulamalara teşekkür etti. Mutlu, "Bakanlığın yaptığı çalışmalara ve alınan sonuçlara ilişkin teşekkürlerimi ve mevcut yapının daha da iyi hale getirilebilmesi için önerilerimi sunuyorum" dedi. Mutlu, "AVM yasasının revize edilmesi, prim borcu olan esnaflarımızın bakılmasını sürekli hala gelmesi talebimizdir. KOSGEB desteklerinden esnafın yararlanabilmesi için kolaylık bekliyoruz. 30 bin lira faizsiz kredi desteği konusunda prosedürlerin azaltılması ile BAĞ-KUR primleriyle ilgili destek bekliyoruz" diye konuştu. Kendilerini sıcak karşılamalarından dolayı İESOB'ne teşekkür eden Bakan Tüfenkci, "Esnaf olmak huzurdan istikrardan yana olmak demek. Esnaf demek, halkın içinde olmak halkın sorunlarıyla birebir dertlenen insan demek. Başkanımız Zekeriya Mutlu kendi üyelerinin sorunlarını çok güzel dile getirdi. Bunların büyük bir kısmında haklı. Esnafa bugüne kadar destek verdik bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. İnanıyoruz ki esnafın varlığını devam ettirdiği sürece değişim, gelişim daha kolay olacaktır. Biz esnafımızı büyütmek istiyoruz. Esnafımız tüccar olsun, sanayici olsun büyüsün istiyoruz" dedi.

ÇİFTÇİLERE ÇİFTE MÜJDE
Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çifçi ise konuşmasında, Başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde Bakanlar Kurulu Kararı ile Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Kredilerine ilişkin önceki yıllardan farklı olarak iki yeni kredi imkânı getirildiğini müjdeledi. Çiftçi esnafın ekipman alımı için 30 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanacağını söylerken, 30 yaşını tamamlamış genç girişimcilere de yüz bin lira ya kadar faizsiz kredi verileceğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Esnaf daha da büyüyecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN