BMC bir yere gitmiyor

"'i yoksullaştırmak istiyorlar, BMC'yi de taşıyacaklar" dedikodusu çıkaranlara tepki gösteren Bakan Yıldırım, "BMC taşınmıyor, aksine İzmir'de yatırımlarını artırıyor" dedi

Giriş Tarihi: 6.3.2016
BMC bir yere gitmiyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 'in önde gelen sanayi kuruluşu BMC'nin taşınmayacağını açıkladı. Yıldırım, "BMC İzmir Pınarbaşı tesislerinde önemli yatırımlar yapmayı sürdürüyor. Üretim hatlarını, ekipmanlarını, teknolojilerini, tüm yazılım ve donanımını yeniliyor. 2017 sonuna kadar Pınarbaşı tesislerine 200 milyon lirayı aşan bir yatırım öngörülüyor. Yeni kamyon ve otobüs ailelerinin de tüm mühendislik ve geliştirme faaliyetleri Pınarbaşı tesislerinde hızla devam ediyor" dedi.

ARTNİYETLİ YAKLAŞIMLAR

Bakan Yıldırım, şirketin Sakarya'daki yatırımlarının "BMC İzmir'den taşınıyor. İzmir yoksullaştırılacak" diye kamuoyuna yansıtılmasının iyi niyetli yaklaşım olmadığını dile getirerek, "BMC'nin İzmir Pınarbaşı tesislerinden ayrılmak niyeti yoktur. Tam tersine, çalışanları ve yan sanayi firmaları ile kenetlenmiş bir şekilde bu tesislerde yatırım yapmaya devam ediyor. Türkiye'yi uluslararası alanda temsil edebilecek güce sahip bir firmanın farklı bölgelerde yapacağı yatırımların 'BMC İzmir'den taşınıyor, İzmir yoksullaştırılacak' şeklinde kamuoyuna sunulması son derece artniyetli bir yaklaşımdır" diye konuştu. İzmir'e katma değer sağlayan hiçbir yatırımın gitmesine izin vermeyeceklerini kaydeden Bakan Yıldırım, "Aksine yapılacak yeni yatırımların önünü açmak için üzerimize düşeni yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BMC bir yere gitmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN