Güneş Kozası Ekol'de

Türk Resim Sanatını uluslararası alanda başarıyla temsil eden Ahmet Güneştekin'in "Güneş Kozası" isimli sergisi Ekol Sanat Galerisi'nde İzmirli sanatseverleri bekliyor

Giriş Tarihi: 6.3.2016
Güneş Kozası Ekol'de
New York Malbrough Gallery sanatçılarından dünyaca ünlü Türk Ressam Ahmet Güneştekin, İzmirli sanatseverlerle buluştu. Ekol Sanat Galeri'de 30'a yakın eserinden oluşan "Güneş Kozası" isimli sergisi ilk kez İzmir'de sergileniyor. Ressam Ahmet Gümüştekin'in İzmir'deki ilk kişisel sergisi olma özelliğini de taşıyan serginin açılışına İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın yanı sıra çok sayıda seçkin davetli katıldı.

GÜNEŞTEKİN'İN YERİ AYRI

Dünyada 20'nin üzerinde ülkede uluslararası galeride eserleri sergilenen ressam Ahmet Güneştekin'i ağırlamaktan gurur duyduklarını belirten Ekol Hastanesi ve Ekol Sanat Galerisi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Mehmet Baz, "Ahmet Güneştekin, uluslararası alanda Türkiye'yi temsil eden sanatçı. Kendisi New York Malbrough Gallery sanatçısıdır. Dünyanın sayılı koleksiyonerlerinde ve müzelerinde eserleri bulunan Ahmet Güneştekin'i ağırlamaktan dolayı onur duyuyoruz. Birçok sanatçıyı bugüne kadar galerimizde ağırladık. Ama Ahmet Güneştekin'in yeri ayrıdır" dedi.

FARKINDALIK YARATTILAR

Eserleri dünyada 230'un üzerinde kişinin koleksiyonunda bulunan ressam Ahmet Güneştekin de Türkiye'de 4 yıl sonra ilk kez sergi açtığını kaydetti. Ahmet Güneştekin, İzmir'e özel bir sempatisinin olduğunu belirterek, "İzmir'de ciddi bir sanatsever kitlesi var. Dr. Mehmet Baz'ı ve Eşi Figen hanımı böyle bir galeriyi İzmir'e kazandırdıkları için kutluyorum. Hekim kimliğinin yanı sıra sanatçı dostu olan Dr. Mehmet Bey, İzmir'in ufkunu geliştirdi ve sanat adına farkındalık yarattı. Yurtdışında sergi açarken duymadığım heyecanı burada duyuyorum" diye konuştu. Ahmet Güneştekin'in "Güneş Kozası" isimli sergisindeki eserleri, kültür, bellek, tarih, zaman ve din kavramlarına bakışını ortaya koyarak mitolojik efsaneleri soyut imgelere dönüştürme biçimlerini gösteriyor. İzmirli sanatseverler sergiyi 6 Nisan tarihine kadar Ekol Sanat Galerisi'nde gezebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneş Kozası Ekol'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN