Sevgi Mağazası İKÇÜ'de açıldı

Türk Kızılayı'nın desteği ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde açılan mağazada dar gelirli öğrencilerin giyim ihtiyacı karşılanacak

Giriş Tarihi: 12.3.2016
Sevgi Mağazası İKÇÜ'de açıldı
İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde (İKÇÜ) Türk Kızılayı desteğiyle dar gelirli öğrencilerin giyim ihtiyacını karşılayacak Sosyal Market hizmete girdi. Türk Kızılayı Genel Başkanvekili Kerem Kınık, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye'deki birçok üniversitede "sevgi mağazası" olarak adlandırdıkları sosyal marketler aracılığıyla imkanı az öğrencilere giysi verildiğini belirtti. Butik anlayışıyla çalışan sosyal marketlerde hiç kullanılmamış ürünlerin bedelsiz olarak öğrencilere sunulduğunu kaydeden Kınık, "Gençlerimizin, özellikle de ihtiyaç sahibi olanların her zaman yanındayız" diye konuştu.

İNSANİ DUYGULAR
İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan, üniversitede gençleri hayata hazırlamak için çalıştıklarını, sosyal yardımların da bu çalışmalarda önemli yeri bulunduğunu söyledi. Günlük yaşamda zaman zaman insani duyguların unutulduğunu vurgulayan Akhan, sevgi mağazalarının bu duyguların yeniden hatırlanmasını sağladığını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgi Mağazası İKÇÜ'de açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN