Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emellerine ulaşamayacaklar

Emellerine ulaşamayacaklar

Masum insanların canına kasteden terör odaklarına ve onların destekçilerine karşı sağduyunun sesi güçlü biçimde yükseliyor. Ege'nin önde gelen isimleri, Türkiye'nin teröre asla boyun eğmeyeceğini vurguladı

Kızılay'da önceki akşam meydana gelen terör saldırısına lanet yağıyor. Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik kahpece ve kalleşçe yürütülen bu şiddet eylemlerinin, milletin canını yaktığını, ancak canilerin hedeflerine asla ulaşamayacağını belirten Ege'deki kanaat önderleri, bu zorlukların kenetlenerek aşılabileceğine dikkat çekti. AK Parti MKYK üyesi ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, devletin terörle mücadelesinden rahatsızlık duyan kana susamış teröristler ile onlara her türlü desteği sağlayıp ülkeyi karıştırmaya çalışanlara milletin izin vermeyeceğini vurguladı. Zeybekci, "Halkımız, böyle zor zamanlarda her türlü ayrılığı bir kenara bırakıp kenetlenir. Birlik ve beraberliğinden ödün vermeyip, kurulan tuzağı boşa çıkarır. Ülkemiz üzerinde oynanmaya çalışılan tüm oyunları da bozar. Vatandaşlarımıza hainlerin sevinmesine yol açacak, amaçlarına hizmet edecek her türlü girişimden uzak durulması gerektiğini hatırlatırıyorum. Milletimizin başı sağ olsun" dedi. İzmir Valisi Mustafa Toprak, "Ankara'daki menfur saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine, milletimize sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyorum. Devletimizin varlığına ve birliğine kasteden alçak saldırıyı, terör odakları ile işbirlikçilerini lanetliyorum. Ülkemiz ve milletimizin başı sağ olsun" dedi. MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, Türkiye'nin teröre boyun eğmeyeceğini belirterek, "Bu hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımız; hepimizin kardeşleri, arkadaşları, evlatlarıdır. Acımız büyük. Ülkemizdeki birlik ve beraberliği hedef alan bu alçak saldırganlar amaçlarına ulaşamayacak, bizleri yıldıramayacaktır. Gün, birlik beraberlik günüdür. Vatandaşlarımız paniğe kapılmamalı ve tedbirli davranmalı. Hain saldırılar, vatandaşlarımızın demokrasi ve huzur iradesini kırmamalıdır. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz" diye konuştu.

HAKLI SEBEBİ OLAMAZ

Gediz Üniversitesi Rektörlüğü, "Bu haince eylemi tertipleyenlerle, destekleyenleri şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Terör, hiçbir zaman kirli emellerine ulaşamayacak; şer odaklarının gücü birlik ve beraberliğimizi bozmaya yetmeyecektir, bu gerçeği yineliyoruz. Terörden medet umanlara verilecek en güzel cevap, daha da kenetlenmek olacaktır" açıklamasını yaptı. Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, "Masum insanların katledilmesinin açıklanabilir hiçbir haklı sebebi olamaz. Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar mutlaka adalete hesap verecek. Bizlerin yapması gereken ise birlikteliğimizi korumak, kardeşliğimizi pekiştirmektir. Teröre karşı en iyi cevap bu olacaktır, bir arada ve kardeşçe yaşamak" dedi. Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, "Tüm Türkiyenin başı sağolsun. Bu elim olayda canla başla çalışan tüm hekim kardeşlerimize de geçmiş olsun diyorum" açıklamasında bulundu.

KORKMAMIZ SÖZKONUSU DEĞİL

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı, Ankara'da yaşanan menfur terör saldırısı nedeniyle daha önce duyurusu yapılan "14 Mart Tıp Bayramı" etkinliklerinin iptal edildiğini açıkladı. AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, terör örgütü ve sivil uzantılarıyla mücadeleye devam edeceklerini vurgulayarak, "Korkmak söz konusu değil. Bizdeki iradeyi görmek isteyen İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okusun" diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Memur- Sen İzmir Temsilcisi Ali Musa Bina, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar da yaptıkları açıklamalarda, teröristlere lanet ederek, birlik vurgusu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emellerine ulaşamayacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN