Kendimden utandım

Kemeraltı'nda 7 yaşındaki Suriyeli çocuğu yere fırlattığı anın görüntüleri TV'lerde yayımlanınca büyük tepki gören esnaf Musa Demirkale, aileyi ziyaret ederek çocuktan özür dilediğini söyledi

Giriş Tarihi: 15.3.2016
Kendimden utandım
de 7 yaşındaki Suriyeli Hasan Hantumani'yi yere çarpan esnaf Musa Demirkale, bundan çok pişman olduğunu belirterek "Suriyeli aileyi ziyaret ettim. Özür diledim. Erzak yardımında bulundum. Kapım onlara her zaman açık. Bu olaydan sonra kendimden ben bile utandım" dedi. Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda 10 Mart'ta, esnaf Musa Demirkale'nin 7 yaşındaki Suriyeli Hasan Hantumani'yi havaya kaldırıp yere çarptığı anın görüntüleri yayımlanınca, her kesimden büyük tepkiler yükselmişti. İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın talimatıyla, polis söz konusu esnafı gözaltına aldı. Demirkale, sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ERDOĞAN'dan BİSİKLET
İzmir polisi, uzun uğraşları sonucu, Hantumani ailesinin Murat Mahallesi'nde bir evde yaşadığını belirledi. Annesiyle ifadesi alınmak üzere Çocuk Şubesine götürülen çocuk, işlemlerinin ardından yine ekiplerce evine getirildi. İzmir Valisi Mustafa Toprak da Hasan'ın ailesi ve akrabalarıyla yaşadığı evi ziyaret ederek baba Abdülcelil ve anne Rava Hantumani'ye geçmiş olsun dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çocuğa bisiklet hediye etti. Tüm bu gelişmeler sonrası Egeli Sabah'ın görüştüğü Musa Demirkale, olayın etkisinden henüz kurtulamadığını belirtti. Esnaf arkadaşlarının bile olaya şaşırdığını söyleyen Demirkale, "Esnaf arkadaşlar sağolsun destek oluyorlar. Onlar da beni çok iyi tanıyorlar. 'Musa bunu nasıl yaptın?' diye şaşkınlıklarını ifade ediyorlar. Ben 12 senedir Kemeraltı'nda esnaf olarak çalışıyorum. Dükkan açmadan önce seyyar satıcılık yaptım. Tezgahımı alan zabıta arkadaşlara karşı bile hiç direnmedim. Tepki göstermedim. Sonuçta onlar da devlet adına çalışıyorlar. Onlar da işlerini yapıyorlar. Zabıtalarla bile bugüne kadar bir münakaşam olmamıştı" dedi. Hayatında ilk kez karakola gittiğini söyleyen Demirkale, "Bugüne kadar hiç suç işlemedim. Bir tane bile sabıka kaydım yok. Bu olaydan dolayı çok büyük pişmanlık duyuyorum. Hasan'a ve ailesine özür dilemek için ziyarette bulundum. Erzak yardımı yaptım. Bunu reklam olmasın diye söylemedim. Kimse benden böyle bir davranış beklemiyordu. Kendimden bile utandım. Kapım her zaman Hasan ve ailesine açık" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendimden utandım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN