Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim-Bir-Sen’den “18 Mart” mesajı

Giriş Tarihi: 19.3.2016
Eğitim-Bir-Sen’den “18 Mart” mesajı

MEMUR-SEN İzmir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ali Musa Bina, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 101. Yıl Dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Çanakkale Zaferi'nin milletimiz için bir varlık ve yokluk savaşı, imkânsızın başarıldığı;
Kurtuluş Savaşı'na giden yolda çok önemli bir kilometre taşı, tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanlarından biri olarak ifade eden Bina, "Çanakkale, mukaddes değerlerle kaynaşmış, bütünleşmiş varlığımızı yok etmeyi amaçlayan devletler açısından müthiş bir hezimettir. Ölmekten korkmayan bir ruh yüceliğinin, öldürmekten çekinmeyen sefil ruhları bozguna uğratmasıdır. Çanakkale, insanlık onurunun, İslam kardeşliğinin, emperyalist zorbalara karşı dayanışmanın aşılmazlığı, geçilmezliği, yenilmezliğidir.
Çanakkale'de; Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i' ile milletimiz bir bütün olarak mücadele vermiş, vatan söz konusu olduğunda aidiyetlerin hiçbir önemi olmadığının en güzel örneğini sergilemiş; din, vatan, namus tehlikeye girdiğinde canın, malın hiç düşünülmeden verilebileceğini de cesurca ortaya koymuştur. Nifak tohumlarının içimizde yeşermemesi, ancak Çanakkale'deki birlik ve beraberlik ruhuyla mümkün olacaktır. Çanakkale, destan olmanın yanı sıra istikbalimiz için de bir yol haritası olmalıdır.
Eğitim-Bir-Sen olarak, teslimiyeti zillet sayan yüce bir ruhla, kıyameti andıran bir savaşta mütecaviz, işgalci düşmana geçit vermeyen, yaşadığımız hayatı ve ülkeyi canları pahasına bize armağan eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim-Bir-Sen’den “18 Mart” mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN